Naar een museum in Noord Holland

Op zoek naar een leuk museum in Noord Holland voor je dagje uit? Er zijn er genoeg in de provincie te vinden. Vooral in onze hoofdstad Amsterdam is de keuze enorm! We lichten er een paar voor je uit.
Bekijk alle museum-veilingen

Musea in Noord Holland

Voor een museum in Noord Holland hoef je niet ver te zoeken. In de grote steden heb je er ontzettend veel, maar ook in de kleinere steden kun je je culturele hart ophalen. Ga bijvoorbeeld naar West-Friesland, naar een museum in Hoorn. Hier vind je vooral verzamelingen en tentoonstellingen over de geschiedenis van de havenstad en de Gouden Eeuw. Of breng een bezoekje aan het Nederlands stoommachinemuseum, in Medemblik. Ook in de buurt, ligt het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Dit museum in Noord Holland is in 2018 verkozen tot beste uitje van de provincie. Zeker een aanrader dus!

Er zijn een paar mooie plekken in Noord Holland waar je gegarandeerd een geslaagd dagje uit kunt beleven. Het populaire vissersdorp Volendam is daar 1 van. Met vele attracties vul je zo een hele dag. Een bezoekje aan 1 van de musea kan dan niet uitblijven. Ga bijvoorbeeld bij Experience Volendam naar binnen, waar je op een interactieve, moderne manier de geschiedenis van Volendam ervaart. Met holografische voorstellingen en virtual reality een belevenis voor het hele gezin! Ook de Zaanse Schans is een trekpleister voor ons land. Naast de molens kun je ook een echte Hollandse klompenmakerij bezoeken. Zaanse Schans klompenEen museum in Amsterdam vind je op elke hoek van de straat. Door de vele toeristen heeft de hoofdstad de populairste musea van Noord Holland. Hou je van kunstgeschiedenis? Dan mag je het Rijksmuseum niet missen. Het is 1 van de mooiste gebouwen van Amsterdam en bekend van onder andere De Nachtwacht van Rembrandt van Rijn. Maar ook een bezoek aan het Anne Frank Huis, Joods Historisch Museum, Van Gogh museum, Paleis op de Dam en het Scheepvaartsmuseum mag niet ontbreken wanneer je de hoofdstad bezoekt. De laatste is vooral een leuke tip voor een dagje uit met kinderen. Heb je meer met moderne kunst? Dan kun je naar De Hermitage en het Stedelijk Museum.

Voor de wat meer bijzondere musea in Noord Holland, kun je ook goed terecht in Amsterdam. Zo laat het Tropenmuseum de culturele diversiteit zien in de wereld, ontdek je de wereld van de wetenschap bij het Science Center Nemo, en heb je een sterke maag nodig voor het anatomische museum Body Worlds.

Tickets voor een museum in Noord Holland

Tickets scoren voor een museum in Noord Holland? We veilen dagelijks entreetickets voor Madame Tussauds, Body Worlds en veel meer musea in Noord Holland. En het mooie is, je bied al mee vanaf €1,-!

    Bekijk ook:

    Populaire musea

    Seniorenvoordeelpas: 1 jaar lang korting op dagjes uit

    00:33:38
    Bekijk alle museum-veilingen