Onze klantenservice is momenteel moeilijker bereikbaar, dit door de wereldwijde IT storingen veroorzaakt door een Windows update.

De leukste museums in Leiden

Binnenkort een dagje uit naar Leiden? Leuk! Bezoek 1 van de verschillende musea in de stad. Hortus Botanicus, Naturalis en Museum Volkenkunde zijn bekende namen. Maar er zijn nog veel meer musea in Leiden. Kun je niet kiezen? Wij hebben hieronder enkele voor je uitgelicht.

Bekijk alle musea

Musea in Leiden

Of je nu houdt van kunst, geschiedenis of natuur: er zit altijd wel een leuk museum voor je tussen. Hieronder lees je meer over onze favoriete musea in Leiden.

Rijksmuseum van Oudheden
Hou je van geschiedenis? In dit museum in Leiden leer je alles over de oude Egyptenaren, Grieken en Romeinen. Je kunt mummies bekijken, leert over grote keizers en er is zelfs een Egyptische tempel gebouwd. Dankzij de wisselende tentoonstellingen is er elke keer weer iets nieuws om te bewonderen. Het Rijksmuseum van Oudheden is ook leuk voor de kinderen, want er worden verschillende activiteiten aangeboden.

Museum Volkenkunde
Museum Volkenkunde laat verschillende (gebruiks)voorwerpen zien met een menselijk verhaal. Denk aan bijzondere maskers, maar ook speelgoed en kleding. De voorwerpen komen uit de hele wereld. Aan de hand van verschillende thema’s als rouw, geloof en liefde zie je de verschillen en overeenkomsten. Ook heeft dit museum in Leiden diverse tentoonstellingen en worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Voor de kinderen zijn er vaak leuke bezigheden in de vakantieperiodes.
Museum Volkenkunde in Leiden
Naturalis
Naturalis is misschien vooral bekend van Freek Vonk. Naast een natuurhistorisch museum is het ook een onderzoeksinstituut. Hier dompel je jezelf onder in de wonderlijke wereld van de natuur. Ontdek hier alles over de aarde, Nederland in de ijstijd en de oerkrachten van onze planeet. Een leuk én leerzaam dagje uit met kinderen, want op een speelse en interactieve manier leren zij alles over vulkanen en diverse diersoorten.

Rijksmuseum Boerhaave
Duik in de geschiedenis van de wetenschap en ontdek 5 eeuwen aan onderzoek en innovatie in het Rijksmuseum Boerhaave. In dit museum in Leiden zie je welke belangrijke ontdekkingen Nederland heeft gedaan en leer je wat de impact van deze ontdekkingen was. Je kunt ook meedenken met de grote wetenschappelijke vragen van nu.

Museum De Lakenhal
Dol op kunst? In Museum De Lakenhal bekijk je verschillende hoogtepunten en werken van o.a. Lucas van Leyden, Rembrandt van Rijn en Jan Steen. Maar ook het hedendaagse werk van Erwin Olaf, Jan Wolkers en Theo van Doesburg is hier te bewonderen.

Andere leuke musea in Leiden:

  • Hortus Botanicus Leiden
  • Erfgoed Leiden en Omstreken
  • Molenmuseum De Valk
  • Young Rembrand Studio
  • Leiden American Pilgrim Museum
  • Japanmuseum SieboldHuis
  • Museum het Leids Wevershuis
  • Stoomtrein Katwijk Leiden

Museums net buiten Leiden

Niet in Leiden, maar zeker een bezoekje waard is CORPUS in Oegstgeest. Dit museum ligt op 10 autominuten vanaf Leiden. Bij CORPUS kruip je in het menselijk lichaam. In een 55 minuten durende reis ontdek je wat je lichaam kan en hoe het functioneert, maar je leert ook hoe je het gezond houdt. Verander in een rood bloedlichaampje in het 5D Harttheater of kijk rond in je hersenen. Een leuk en leerzaam dagje uit met het gezin.
CORPUS museum nabij Leiden

Museums in Leiden op VakantieVeilingen

Een leuk museum gevonden? Wij veilen regelmatig entreetickets voor diverse musea. En het mooie is: bij ons bepaal je zelf de prijs! Zo betaal je dus nooit teveel voor je museumbezoek. Bekijk snel onze website voor ons aanbod. Zit er op dit moment niets voor je tussen? Schrijf je hieronder in op onze website en we houden je op de hoogte van de nieuwste veilingen.

    Bekijk ook:

    Populaire musea

    Our House - interactief museum over housemuziek in Amsterdam (2 p.)

    € 7

    13:16:45
    Bekijk alle musea