Top 10 musea in Limburg
Volgens TripAdvisor (2018) zijn dit de 10 populairste musea in Limburg:
1. Onze Lieve Vrouwebasiliek, MaastrichtDit museum in Limburg heet officieel Onze Lieve Vrouw "Sterre der Zee" Basiliek, en is de opvallendste kerk in Maastricht. Volg een (audio)rondleiding door de ruimte en bewonder de romaanse bouwstijl, kleine ramen, robuuste muren en de schatkamer.
2. Museum Romeinse Katakomben, ValkenburgNou is Valkenburg sowieso een bezoekje waard door het gezellige centrum, de terrassen en de bekende Cauberg, maar de grotten mag je ook zeker niet missen. In dit ondergrondse labyrint beleef je het verborgen Rome. Je ziet er prachtige grafkamers met de mooi versierde wanden. Aangezien een gids verplicht is, volg je altijd een rondleiding. Je kunt kiezen voor de basisrondleiding of een speciaal thema. 1 van de mooiste musea in Limburg!
3. Limburgs Museum, VenloDit museum in Limburg staat in Venlo en is een goede tip voor een
dagje uit met het gezin. Door de dynamiek en interactie in dit cultuurhistorisch museum is het namelijk ook leuk en interessant voor kinderen. Er worden verhalen van Limburgse inwoners verbeeld en verteld in vaste en wisselende tentoonstellingen. Daarnaast zijn er af en toe evenementen.
4. Continium discovery center, KerkradeGeïnteresseerd in de wetenschap? Dan is het continium discovery center iets voor jou. Leer meer over de ontwikkelingen van robots, loop het grootste brein ter wereld binnen, ervaar het werk in de mijnen en verbaas je tijdens de Science show. Een superleuk museum in Limburg, zeker voor kids!
5. Bonnefanten Museum, MaastrichtDit is 1 van de vele mooie
musea in Maastricht, de hoofdstad van Limburg. Het draait hier om beeldende kunst en je kunt er verschillende tentoonstellingen bewonderen.
6. Oorlogsmuseum Eyewitness, BeekGeografisch midden tussen de grote Tweede Wereldoorlog-slagvelden van West-Europa ligt Eyewitness, 1 van de musea in Limburg met als onderwerp oorlog. Je kunt hier letterlijk de oorlog zien. Er worden scenes uitgebeeld in 13 diorama’s met 150 levensechte mannequins en originele oorlogsvoorwerpen. Indrukwekkend!
7. De Miljoenenlijn, Simpelveld Stap aan boord van de stoom- of dieseltrein en ontdek de mooiste plekjes van Zuid-Limburg. Je rijdt door het mooie heuvelland en komt langs bijzondere evenementen tijdens deze nostalgische reis terug in de tijd.
8. Eynderhoof Limburgs Openluchtmuseum, NederweertWanneer je dit museum in Limburg bezoekt heb je een beetje geluk met het weer nodig. Eynderhoof is namelijk een openluchtmuseum. Je ervaart een mooi Peeldorp van rond 1900.
9. Museumkelder Derlon, MaastrichtDit kleine archeologisch museum vind je in de kelder van een hotel! Hotel Derlon is namelijk bovenop Romeinse opgravingen gebouwd. Je kunt hier onder andere een deel van een plein, weg, poort, waterput en bewaarde voorwerpen uit de 2e, 3e en 4e eeuw bekijken.
10. Museum aan het Vrijthof, MaastrichtDit particuliere museum ligt in het centrum van Maastricht en richt zich op toegankelijke kunst. Vanwege de afwezigheid van een vaste collectie zal je voor je bezoek even op agenda moeten kijken. Er zijn namelijk wisselende tentoonstellingen en activiteiten.
Tickets voor een museum in Limburg
Tickets met korting scoren? Bied dan mee op musea in Limburg en andere provincies. We veilen dagelijks tickets en het leuke is, je biedt al mee vanaf €1,-! Zo heb jij een heerlijk
dagje uit voor een prijs die je zelf bepaalt.