Naar een museum in Limburg

Naar een museum tijdens je dagje uit in Limburg? Of je nu de geschiedenis in wilt duiken, meer over oorlog wilt leren of kunstwerken wilt bewonderen, er is in Limburg een museum voor iedereen. Wij geven je een top 10 van musea in Limburg om de keuze wat makkelijker te maken!
Bekijk alle museum-veilingen

Top 10 musea in Limburg

Volgens TripAdvisor (2018) zijn dit de 10 populairste musea in Limburg:

1. Onze Lieve Vrouwebasiliek, Maastricht
Dit museum in Limburg heet officieel Onze Lieve Vrouw "Sterre der Zee" Basiliek, en is de opvallendste kerk in Maastricht. Volg een (audio)rondleiding door de ruimte en bewonder de romaanse bouwstijl, kleine ramen, robuuste muren en de schatkamer.

2. Museum Romeinse Katakomben, Valkenburg
Nou is Valkenburg sowieso een bezoekje waard door het gezellige centrum, de terrassen en de bekende Cauberg, maar de grotten mag je ook zeker niet missen. In dit ondergrondse labyrint beleef je het verborgen Rome. Je ziet er prachtige grafkamers met de mooi versierde wanden. Aangezien een gids verplicht is, volg je altijd een rondleiding. Je kunt kiezen voor de basisrondleiding of een speciaal thema. 1 van de mooiste musea in Limburg!Museum Limburg Valkenburg3. Limburgs Museum, Venlo
Dit museum in Limburg staat in Venlo en is een goede tip voor een dagje uit met het gezin. Door de dynamiek en interactie in dit cultuurhistorisch museum is het namelijk ook leuk en interessant voor kinderen. Er worden verhalen van Limburgse inwoners verbeeld en verteld in vaste en wisselende tentoonstellingen. Daarnaast zijn er af en toe evenementen.

4. Continium discovery center, Kerkrade
Geïnteresseerd in de wetenschap? Dan is het continium discovery center iets voor jou. Leer meer over de ontwikkelingen van robots, loop het grootste brein ter wereld binnen, ervaar het werk in de mijnen en verbaas je tijdens de Science show. Een superleuk museum in Limburg, zeker voor kids!

5. Bonnefanten Museum, Maastricht
Dit is 1 van de vele mooie musea in Maastricht, de hoofdstad van Limburg. Het draait hier om beeldende kunst en je kunt er verschillende tentoonstellingen bewonderen.

6. Oorlogsmuseum Eyewitness, Beek
Geografisch midden tussen de grote Tweede Wereldoorlog-slagvelden van West-Europa ligt Eyewitness, 1 van de musea in Limburg met als onderwerp oorlog. Je kunt hier letterlijk de oorlog zien. Er worden scenes uitgebeeld in 13 diorama’s met 150 levensechte mannequins en originele oorlogsvoorwerpen. Indrukwekkend!

7. De Miljoenenlijn, Simpelveld
Stap aan boord van de stoom- of dieseltrein en ontdek de mooiste plekjes van Zuid-Limburg. Je rijdt door het mooie heuvelland en komt langs bijzondere evenementen tijdens deze nostalgische reis terug in de tijd.

8. Eynderhoof Limburgs Openluchtmuseum, Nederweert
Wanneer je dit museum in Limburg bezoekt heb je een beetje geluk met het weer nodig. Eynderhoof is namelijk een openluchtmuseum. Je ervaart een mooi Peeldorp van rond 1900.

9. Museumkelder Derlon, Maastricht
Dit kleine archeologisch museum vind je in de kelder van een hotel! Hotel Derlon is namelijk bovenop Romeinse opgravingen gebouwd. Je kunt hier onder andere een deel van een plein, weg, poort, waterput en bewaarde voorwerpen uit de 2e, 3e en 4e eeuw bekijken.

10. Museum aan het Vrijthof, Maastricht
Dit particuliere museum ligt in het centrum van Maastricht en richt zich op toegankelijke kunst. Vanwege de afwezigheid van een vaste collectie zal je voor je bezoek even op agenda moeten kijken. Er zijn namelijk wisselende tentoonstellingen en activiteiten. Museum Vrijthof

Tickets voor een museum in Limburg

Tickets met korting scoren? Bied dan mee op musea in Limburg en andere provincies. We veilen dagelijks tickets en het leuke is, je biedt al mee vanaf €1,-! Zo heb jij een heerlijk dagje uit voor een prijs die je zelf bepaalt.

      Populaire musea

      The Amsterdam Dungeon incl. drankje voor 2 personen

      2

      02:00:54
      Bekijk alle museum-veilingen