Naar een museum in Delft

Staat er een dagje uit naar Delft op de planning? Bezoek dan zeker 1 van de leuke musea in Delft. En nu je toch hier bent, kan een bezoek aan het Royal Delft, hét museum over Delfts Blauw, natuurlijk niet ontbreken deze dag. Maar er is nog veel meer te kiezen qua musea in Delft. Combineer je bezoek met een lekkere lunch, een middagje winkelen of een high tea en je hebt een geslaagddagje uit
Bekijk alle museum-veilingen

De leukste musea in Delft

Ga je naar een museum in Delft, dan is er veel om uit te kiezen. We hebben een top 5 voor je gemaakt van musea in Delft die het beste zijn beoordeeld op de website TripAdvisor (oktober 2018).

1. Royal Delft - Koninklijke Porceleyne Fles
In dit museum in Delft ontdek je het complete productieproces van Delfts Blauw tijdens de Royal Delft Experience. Je ziet de schilders die nog dagelijks aan het werk zijn, maar ook de productie in de fabriek. Bij de entree krijg je een gratis audiotour waarbij je alle ins en outs krijgt, maar het is ook mogelijk om, tegen betaling, een tour van een gids te krijgen. Uiteraard heeft het museum in Delft ook een winkel waar je je eigen Delfts Blauwe souvenir kunt kopen.Delft museum delfts blauw

2. Museum Prinsenhof Delft
Delft speelt een grote rol in onze geschiedenis en dat is goed terug te zien in dit museum in Delft. In Museum Prinsenhof Delft zie je hoe de inwoners van de stad hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van Nederland. Er wordt vooral veel aandacht besteed aan Willem van Oranje, Delfts Blauw en de verschillende Delftse Meesters. De collectie bestaat onder andere uit schilderijen, aardewerk en gebruiksvoorwerpen uit meer dan 5 eeuwen! Naast de vaste collectie, zijn er ook wisselende tentoonstellingen te zien. Zo kun je dit museum in Delft vaker bezoeken.

3. Vermeer Centrum Delft

Een van de bekendste schilders die in de stad leefde was Johannes Vermeer. Niet gek natuurlijk dat hij een eigen museum in Delft heeft. In het Vermeer Centrum Delft maak je kennis met zijn werk en kijk op het leven. Wist je dat er in veel van zijn werk liefdesboodschappen zijn verwerkt? Kijk eens of je ze kunt vinden tijdens je bezoek aan dit museum in Delft. Wil je meer weten over de werken? Ga dan mee met de rondleidingen of geef je op voor 1 van de lezingen die regelmatig worden gegeven. Kinderen krijgen bij hun bezoek aan het museum een gratis speurtocht door de stad. Dat maakt een museumbezoek ook een leuk dagje uit met het gezin.Museum Delft

4. Museum Paul Tetar van Elven
Paul Tetar van Elven is een kunstenaar uit de 19e eeuw en in dit museum van Delft neem je een kijkje in zijn huis en atelier. Hier zie je niet alleen stukken van zijn hand, je kunt ook zijn verzameling porselein en aardewerk, antiek en wapens bekijken. Aan het interieur in het huis is weinig veranderd en zodra je hier binnenkomt proef je nog de authentieke sfeer. Naast de vaste collectie zijn er ook regelmatig wisselende tentoonstellingen. Let wel op dat je je voor sommige hiervan van te voren moet opgeven.

5. Prinsenkwartier
Niet echt een museum, maar wel een bezoek waard is het Prinsenkwartier. Dit is eigenlijk een verzamelplaats voor creatievelingen. Van exposities toot lezingen, podiumkunsten en ateliers; je vindt het hier allemaal. Het leuke is dat de onderwerpen steeds verschillen. Zo is elk bezoek weer anders.

Meer musea in Delft

Andere leuke musea in Delft om te bezoeken zijn het Science Centre Delft (leuk dagje uit met kinderen), gevangenismuseum Het Steen en Medisch Museum De Griffioen.Delft museum met kinderen

Bepaal zelf de prijs van jouw museum in Delft

Op onze website kun je meebieden op tickets voor verschillende musea. Je kunt je museumbezoek ook combineren met een ander dagje uit in Zuid-Holland. En het leuke is, je bepaalt zelf de prijs!

      Populaire musea

      Seniorenvoordeelpas: 1 jaar lang korting op dagjes uit

      00:09:38
      Bekijk alle museum-veilingen