Naar het museum in Zwolle

Binnenkort naar Zwolle? Combineer jouw dagje uit dan met een museumbezoek in of bij de stad. In Museum de Fundatie bekijk je een prachtige collectie beeldende kunst van bekende kunstenaars, maar het veel kleinere Sinterklaasmuseum is ook ontzettend leuk om te bezoeken. Wij geven je 5 tips voor leuke musea (vlak bij) Zwolle.
Bekijk alle museum-veilingen

De musea in Zwolle

Of je nu houdt van kunst of natuur; voor elk smaak vind je een museum in Zwolle. Wij hebben de bekendste of leukste musea in Zwolle voor je uitgelicht.Naar een museum in Zwolle

• Museum de Fundatie
In dit museum in Zwolle bekijk je een prachtige collectie beeldende kunst van de late middeleeuwen tot nu. Grote namen als Van Gogh, Mondriaan en Charlotte van Pallandt hebben hier een plekje gekregen. Naast de tijdelijke tentoonstellingen zie je in het museum ook topstukken uit eigen collectie. Het gebouw waar het museum zich in bevindt is een kunstwerk op zicht en werd gebouwd in 1840.

Een deel van de collectie is te zien in Kasteel het Nijenhuis in Wijhe op zo’n 22 autominuten van dit museum in Zwolle. Leuk weetje is dat dit kasteel tot 1984 werd bewoond door Dirk Hannema. Dit is de grondlegger van Museum de Fundatie en voormalig directeur van Museum Booijmans van Beuningen in Rotterdam. Bij deze locatie is ook een fraaie beeldentuin te bewonderen met moderne beeldhouwkunst uit de 20e en 21e eeuw.

• Sinterklaasmuseum
Dit is 1 van de bijzondere musea in Zwolle. Je komt hier helemaal in sinterklaassferen. Onder de feestwinkel van Meinesz & Bennesz bevindt zich een klein mini-museum van 12 m2 vol met beelden, boeken, LP’s en tekeningen van de goedheiligman en zijn pieten. Alles wat met Sinterkaas te maken heeft vind je hier. Een leuk dagje uit met kinderen. Leuk feitje is dat dit museum in Zwolle de opbrengst van de entreetickets aan een goed doel schenkt. Dit doen ze jaarlijks rond 5 december!Sinterklaasmuseum Zwolle

• Herman Brood Experience
Van schilderijen en zeefafdrukken tot privéfoto’s en andere persoonlijke spullen; hier vind je een bijzondere collectie met spullen van Herman Brood. De collectie is samengesteld met hulp van Brood zijn weduwe Xandra. Entree is gratis en er is een leuke souvenirshop. De Herman Brood Experience ligt tegenover Museum de Fundatie. Zo bezoek je gemakkelijk meer musea in Zwolle op 1 dag.

• Bonami Spelcomputer Museum
Gamefans kijken hun ogen uit in het Bonami Spelcomputer Museum. Op 3.000 m2 meter vind je hier verschillende computers, spelcomputers, arcadekasten en flipperkasten. Uiteraard mag je, na het betalen van de entree, verschillende computers en spellen uitproberen.

• Stedelijk Museum Zwolle
Een ander bekend museum in Zwolle is het Stedelijk Museum Zwolle. Helaas is deze door een brand in 2017 gesloten. In dit museum kon je een Drostenhuis bezoeken, een van de oudste en mooiste woonhuizen van de stad. Maar er was ook een archeologische kelder met unieke vondsten. Het is helaas niet duidelijk wanneer dit museum in Zwolle de deuren weer opent.

Museum vlak bij Zwolle

Een ander leuk museum vlak bij Zwolle is het Anton Pieck Museum in Hattem. Dit ligt op een kleine 15 minuten rijden van de stad. Pieck is bekend om zijn ontwerpen voor de Efteling, maar tekende ook prenten bij de sprookjes van Grimm. In dit museum bekijk je olieverven, kalenderplaten, grafische kunstwerken en reistekeningen van de kunstenaar. Bijzonder is de originele etspers van Anton Pieck. De vaste collectie wordt tijdens de winterstop gewisseld, hierdoor kun je het museum makkelijk meerdere keren bezoeken. Ook worden er verschillende activiteiten georganiseerd, zoals ets- en schilderworkshops. Het is ook mogelijk om hier een kinderfeestje of familiedag te vieren. Kortom; dit is een leuk dagje uit met het gezin.

Musea in Zwolle; bepaal zelf de prijs

Enthousiast geworden voor de musea in Zwolle? Bij ons bepaal je zelf de prijs van je entreetickets. Maar we hebben nog veel meer musea in de aanbieding. Kijk snel op onze website en bied mee.

      Populaire musea

      LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen voor 2 personen

      4

      02:12:39
      Bekijk alle museum-veilingen