Een dagje naar het Rijksmuseum

Ga je een dagje naar Amsterdam? Dan mag je een bezoek aan het Rijksmuseum eigenlijk niet overslaan. Het museum staat namelijk niets voor niets in de top 10 musea van Nederland. Zo wordt het interessante verhaal van maar liefst 800 jaar (kunst)geschiedenis verteld. Dwaal hier langs de grote meesterwerken van Rembrandt en Vermeer, of ontdek juist de verborgen pareltjes. Wanneer we bij VakantieVeilingen tickets voor het Rijksmuseum aanbieden, dan kun je er ook nog eens met korting naartoe. Lees hieronder dus snel verder!
Alle musea

Tentoonstellingen en schilderijen in het Rijksmuseum

Een historische plek waar altijd iets nieuws te ontdekken is, dat is waar het Rijksmuseum voor staat. Het museum vertelt het verhaal van de Middeleeuwen tot nu. Laat je verrassen door meesterwerken zoals het Melkmeisje van Vermeer en het Zelfportret van Van Gogh. De Nachtwacht moet je ook zeker gezien hebben. Dit schilderij is toch wel het hoogtepunt van het Rijksmuseum. Maar ook voor minder bekende werken ben je hier aan het juiste adres. Bekijk bijvoorbeeld het unieke poppenhuis van de rijke Amsterdamse dame Petronella Oortman.
Het Rijksmuseum in Amsterdam

Top 5 schilderijen die in het Rijksmuseum te zien zijn:

  • De Nachtwacht - Rembrandt Harmensz van Rijn (1642)
  • Het Melkmeisje - Johannes Vermeer (1660)
  • Zelfportret - Vincent Van Gogh (1887)
  • Schuttersmaaltijd ter viering van de Vrede van Munster - Bartholomeus van der Helst (1648)
  • De Singelbrug bij de Paleisstraat in Amsterdam - George Hendrik Breitner (1896)

Het Rijksmuseum staat ook bekend om de mooie tentoonstellingen. Historisch Amsterdam, 50 jaar fotografie en Caravaggio-Bernini zijn een aantal voorbeelden hiervan. Deze tentoonstellingen zijn te bezoeken voor een bepaalde tijd. Bekijk daarom de website van het museum voor actuele exposities.

Activiteiten in het Rijksmuseum

Een dagje weg naar dit museum is niet alleen leuk voor volwassenen, maar ook voor kinderen. In het Rijksmuseum zijn genoeg activiteiten te doen voor het hele gezin. Ga bijvoorbeeld mee op een familierondleiding of speel het gratis familiespel en ontrafel hiermee 8 geheimen van het museum. Ook biedt het Rijksmuseum cursussen en workshops aan voor kinderen van alle leeftijden. Een leerzaam en leuk dagje weg dus!
Het Rijksmuseum: een leuk uitje voor kinderen

Adres, openingstijden en tickets voor het Rijksmuseum

Het museum ligt aan het Museumplein in Amsterdam. Het exacte adres van het Rijksmuseum is Museumstraat 1 (1071 CJ). Op alle dagen van de week is het museum geopend van 09.00 t/m 17.00 uur. Bekijk voor de actuele openingstijden de website van het Rijksmuseum. Tickets voor het Rijksmuseum kosten € 20,- per persoon. Kinderen t/m 18 jaar hebben gratis toegang. Kom je met de auto? Vanaf Q-Park Museumplein is het slechts een paar minuten lopen. Voor parkeren betaal je hier tussen de € 6,40 en € 8,80 per uur.

Tip: maak er een gezellige museumdag van door ook andere musea in Amsterdam te bezoeken. Op steenworpafstand ligt bijvoorbeeld het Van Gogh Museum of het Moco Museum.

Rijksmuseum met korting bij VakantieVeilingen

Op dit moment veilen we helaas geen tickets voor het Rijksmuseum. Gelukkig hebben we genoeg andere musea in ons assortiment waardoor je nog steeds een leuke en leerzame dag beleeft. Wil je als eerste weten wanneer je met korting naar het Rijksmuseum kunt gaan? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief en we houden je op de hoogte. Zo ga jij straks extra voordelig naar het Rijksmuseum!

      Alle musea

      Seniorenvoordeelpas: 1 jaar lang korting op dagjes uit

      00:03:41
      Alle musea