Naar een museum in Hoorn

Ga je een dagje naar het Noord-Hollandse Hoorn? Dan kan een bezoek aan 1 van de musea niet uitblijven. Vooral op cultureel en historisch gebied is er voor ieder wel een museum in Hoorn te vinden. We hebben er een aantal voor je op een rijtje gezet.
Bekijk alle museum-veilingen

Musea in Hoorn

Dat Hoorn een havenstad is uit de Gouden eeuw is terug te zien in de musea. We lichten er 4 uit deze West-Friese stad toe.

Museum van de 20e eeuw
Voor een beetje nostalgie ga je naar dit museum in Hoorn. Hoe leefden onze (groot)ouders in de vorige eeuw? Bekijk typisch 20e -eeuwse voorwerpen, televisieshows, kooktechnieken en nog veel meer!

Museumstoomtram Hoorn-Medemblik
Ga op stoomsafari en leer alles over de geschiedenis van de stoomtram in Nederland. Je kunt een dagtocht in de stoomtram boeken vanuit Hoorn, Enkhuizen of Medemblik. Een historisch avontuur en een superleuk dagje uit met het gezin! Museum Hoorn stoomtramHet Westfries museum en de Halve Maen
Dit museum in Hoorn draait volledig om de Gouden Eeuw. Je kunt een audiotour volgen en voor de belevenis van een virtual reality bril kiezen. Maak de ervaring compleet met een bezoek aan VOC-replica de Halve Maen. Stap aan boord van dit nagebouwde schip uit de 17e eeuw en ervaar het zeeleven in de Gouden Eeuw.

Centrum varend erfgoed Hoorn
Ben je gek op schepen? Dan mag je dit historische, maritieme centrum niet missen! Je kunt hier 25 historische bedrijfsschepen en andere varende monumenten bewonderen. De Halve Maen is daar 1 van.

Mis geen veiling meer

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en je ontvangst wekelijks de leukste veilingen in jouw inbox.

Naar een museum in de buurt van Hoorn

Natuurlijk zijn er meer musea te vinden in de buurt van Hoorn. Wat dacht je van een bezoek aan het Nederlands stoommachinemuseum in Medemblik? Een klein halfuurtje rijden vanaf Hoorn en vooral een leuke tip voor een dagje uit met kinderen. In dit museum vind je de grootste collectie van werkende stoommachines in Nederland.

Een ander museum vlak bij Hoorn is het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Dit is in 2018 verkozen tot het beste uitje van de provincie Noord-Holland! Hier beleef je het leven rond de Zuiderzee voordat dit het IJsselmeer werd. Voor meer musea in Noord-Holland en de rest van het land, kun je bij ons op de website terecht. Bied dagelijks mee op veilingen en win tickets voor een leerzaam dagje uit! Het mooiste is, je kan al vanaf € 1,- meebieden en je bepaalt uiteindelijk zelf de prijs!

      Populaire musea

      Stars of the Galaxy in Mönchengladbach (6 p.)

      07:06:47
      Bekijk alle museum-veilingen