Een dagje naar het Muiderslot

Zin in een gezellig dagje uit? En wil je je kinderen ook meenemen? Neem je schatjes mee naar het Muiderslot en ze hebben gegarandeerd de dag van hun leven. Het Muiderslot is met z'n ruim 700 jaar 1 van de oudste én best bewaarde kastelen van Nederland. Het is een unieke en levendige plek vol verhalen. Je ontdekt onder meer hoe het leven in een kasteel er vroeger uitzag, leert over de bewoners, wandelt door de kasteeltuinen en bekijkt de indrukwekkende collectie oude voorwerpen. Vind je 1 dagje een beetje te kort? Geen probleem. Combineer je bezoek in de zomer met een nachtje kamperen bij het Muiderslot. Hoe fijn is het als je dit uitje ook nog eens met korting kunt scoren? Op VakantieVeilingen hebben we regelmatig veilingen voor diverse musea. Het zou zo maar kunnen dat jij binnenkort met korting naar het Muiderslot gaat!

Bekijk hier alle musea

Kasteel en museum Muiderslot

Sinds 1878 is het Muiderslot een rijksmuseum. Wanneer je ronddwaalt, waan je je in de in de middeleeuwen en verderop in de 17e eeuw. In het museum zie je harnassen, zwaarden, meubels, schilderijen, beelden, gebruiksvoorwerpen en nog veel meer. Het kasteel is een waterburcht en heeft dus een slotgracht. In het waterschild paviljoen kom je van alles te weten over het water om het kasteel heen. Even bijkomen tussen alle nieuwe indrukken door? In de verschillende tuinen rond het Muiderslot kom je heerlijk tot rust. Wandel bijvoorbeeld door de berkenloofgang (berceau). Vanuit deze 'groene tunnel' heb je een prachtig zicht op de tuinen. Dacht je dat dit alles was? Nee hoor, er is nóg meer! Zo kun je in het Muiderslot regelmatig genieten van muziek en theater. Ook worden er vaak extra activiteiten georganiseerd, zoals creatieve workshops, rondleidingen, tuinsafari's en riddergevechten. Vervelen zul je je dus absoluut niet in het bruisende Muiderslot. Er is van alles te doen, ontdekken en beleven!het Muiderslot van buitenaf

Kamperen bij het Muiderslot

Heb je altijd al een nachtje willen slapen bij een kasteel? Ook dat is mogelijk bij het Muiderslot! In de zomer kun je in de pruimenboomgaard komen kamperen. Zo beleef je het kasteel en de geschiedenis een keer op een heel andere manier. Bekijk de website van het Muiderslot voor de actuele mogelijke kampeerdata. Tent, luchtbed en stoeltjes staan klaar, je hoeft enkel een slaapzak én een maatje mee te nemen. Hoe zo’n nachtje kamperen eruit ziet? Na sluitingstijd van het museum ga je eerst lekker eten in de kasteeltuinen. Een gids neemt je daarna mee op een avondtour door het kasteel. Vervolgens geniet je van de zonsondergang en de verhalen rondom het kampvuur. Tot slot ga je lekker slapen in je tentje onder de sterrenhemel. De volgende dag ga je heerlijk ontbijten en kun je een duik nemen in de Vecht. Klinkt sprookjesachtig, toch?het Muiderslot in het donker

Adres, openingstijden en parkeren Muiderslot

Het adres van het Muiderslot is Herengracht 1 in Muiden, Noord-Holland. Het kasteel is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, ook op feestdagen. Met het openbaar vervoer en met de fiets is het museum goed te bereiken. Kom je met de auto, dan kun je op ongeveer 15 minuten lopen van het Muiderslot gratis parkeren. Kijk op de website van het kasteel voor de diverse parkeermogelijkheden.

Ticketprijzen Muiderslot

Kinderen t/m 3 jaar: gratis

Kinderen 4 t/m 11 jaar: €9,- p.p.

Volwassenen: €15,50 p.p.

Het Muiderslot met korting bij VakantieVeilingen

Enthousiast geworden en zin gekregen om het Muiderslot te bezoeken? Op dit moment veilen we helaas geen tickets voor dit museum. Wel veilen we tickets voor andere musea. Neem hiervoor een kijkje in ons assortiment. Schrijf je ook in voor onze nieuwsbrief. Dan brengen we je als 1e op de hoogte wanneer we veilingen hebben voor het Muiderslot!

      Alle musea met korting

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (2 p.)

      2

      06:45:35
      Bekijk hier alle musea