Dagje uit in Noord-Holland

Eropuit in de provincie Noord-Holland? Er is heel veel te doen! In de provincie liggen de grote steden Amsterdam en Haarlem, maar ook Texel behoort tot Noord-Holland. Er zijn daarom heel veel mogelijkheden voor een leuk dagje uit in Noord-Holland. We hebben wat tips voor je verzameld.

Een dagje naar een museum

De provincie telt veel musea. Het Rijksmuseum Amsterdam is misschien wel het bekendste museum van Nederland. Hier vind je een overzicht van Nederlandse kunst en geschiedenis, met werken van onder anderen 17e-eeuwse meesters als Rembrandt en Vermeer. Liever genieten van moderne kunst tijdens je dagje weg in Noord-Holland? Breng dan eens een bezoek aan het Stedelijk Museum in Amsterdam!

In Enkhuizen ligt het Zuiderzeemuseum. Dit museum brengt de verhalen tot leven van mensen die vroeger rond de Zuiderzee woonden. Een echte aanrader wanneer je meer wilt ontdekken over de cultuur van deze omgeving. In De Hallen Haarlem wordt moderne en hedendaagse kunst tentoongesteld in foto- en videopresentaties. De Hallen is onderdeel van het Frans Hals Museum. Ook dit is zeker het overwegen waard wanneer je een dagje uit in Noord-Holland wil plannen.

Dagje-uit-met-ouderen-Rijksmuseum

Actieve dagjes weg

Liever wat actiever zijn tijdens je dagje uit in Noord-Holland? Ook daarvoor is veel mogelijk in de provincie! Op Texel kun je bijvoorbeeld een parachutesprong maken: dat is nog eens een memorabel dagje uit! Liever met beide benen op de grond blijven? Huur dan een buggy en cruise over het strand. Een uitstapje waar je ook nog eens van uitwaait!

Ook op het vasteland is er genoeg te doen. Zo heeft de provincie veel escape rooms. Samen met vrienden of familie probeer je binnen 1 uur te ontsnappen uit een kamer vol raadsels. Een spannend en actief dagje uit in Noord-Holland!

Leer de omgeving kennen

Noord-Holland heeft een mooie omgeving die zich goed leent voor een uitstapje in het landschap. Zo loopt er een kustlijn langs de gehele provincie, waar je fijne strandwandelingen kunt maken. Liever niet wandelen? Huur dan een solex of scooter. In de omgeving van Koedijk kun je bijvoorbeeld tochten maken op zo’n voertuig. Een leuke manier voor een origineel dagje weg in Noord-Holland! Dagje-weg-Noord-Holland-Meisje-op-strand-met-fiets

Een ontspannen dagje weg

Wil je liever een hele dag relaxen? Er zijn ook talloze mogelijkheden voor een ontspannen dagje weg in Noord-Holland. De provincie telt een aantal sauna’s die de moeite waard zijn. Spa Sport Hotel Zuiver bijvoorbeeld, in het Amsterdamse Bos. Of Sauna-Thermen Ridderode in Santpoort-Zuid. In beide complexen vind je genoeg faciliteiten om lekker te ontspannen. Een heerlijk dagje uit in Noord-Holland!

Genoeg mogelijkheden!

Zoals je ziet, zijn er heel veel opties voor een leuk dagje weg in Noord-Holland. Kies een dagje uit in Noord-Holland en bied al mee vanaf € 1,-!