Een dagje naar de Zaanse Schans

Een dagje uit is altijd een goed idee. Wil je graag dat je uitje leuk én leerzaam is? Breng dan een bezoek aan de Zaanse Schans. Wie denkt dat deze plek alleen interessant is voor toeristen heeft het mis. De Zaanse Schans is een uniek dorp in Nederland, vol houten huisjes, schuren, werkplaatsen en molens. Leer over dit culturele erfgoed in de diverse musea, neem een kijkje in de kaasmakerij of tinnegieterij of kijk even binnen bij het pakhuis waar klompen worden gemaakt. De Zaanse Schans bekijken vanaf het water tijdens een rondvaart is ook een mogelijkheid. Je leest het al: je vervelen is er tijdens een dagje naar de Zaanse Schans absoluut niet bij. Scoor je dit uitje met korting, dan is het feest natuurlijk helemaal compleet. Als we bij VakantieVeilingen tickets hebben voor de Zaanse Schans, dan kun je er ook nog met korting naartoe!

Bekijk hier alle dagjes weg

Molens op de Zaanse Schans

Van een afstand zie je de wieken van de verschillende molens al traag draaien, met uitgestrekte weilanden op de achtergrond. Een vredig beeld, maar in de molens wordt hard gewerkt. Stap binnen in 1 van de molens op de Zaanse Schans en je ziet een indrukwekkend schouwspel waarin hout gezaagd wordt of meel, specerijen, kleurstoffen of olie gemalen worden. Als je via de smalle, spannende trappen naar het molendek klimt, word je beloond met een indrukwekkend uitzicht over de omgeving. Er zijn diverse molens om uit te kiezen, wel 11 in totaal. Ga bijvoorbeeld voor de houtzaagmolen De Gekroonde Poelenburg of bezoek oliemolen De Bonte Hen. De molens vertellen stuk voor stuk een interessant verhaal over de Nederlandse cultuur van vroeger.Molens op de Zaanse Schans

Musea op de Zaanse Schans

De Zaanse geschiedenis komt pas écht tot leven wanneer je die ziet, proeft en hoort in 1 van de 7 musea op de Zaanse Schans. Leer bijvoorbeeld hoe grondstoffen verwerkt worden, hoe producten gemaakt worden en hoe men deze vroeger vervoerde. Bedien zelf de machine om chocola in z’n wikkel te verpakken of duik in de wereld van het horlogemaken. Je leest het al: er is meer dan genoeg te doen én te beleven in de musea op de Zaanse Schans!

Rondvaarten Zaanse Schans

De Zaanse Schans eens vanaf een andere kant bekijken? Vanaf het water heb je een nieuw én bijzonder zicht op het dorp. Dagelijks zijn er diverse rondvaarten en varen er verschillende boten via uiteenlopende routes over de Zaan. Tijdens zo’n cruise kijk je je ogen uit. Stap bijvoorbeeld eens aan boord van de Koeienboot. De kapitein vertelt je gedurende de rondvaart over de geschiedenis van de molens en de omgeving. Of leer over de heldenrollen van de Zaanse molens. Zonder deze ‘Hollandse helden’ had Nederland helemaal geen Gouden Eeuw of VOC gekend. Interessant, toch?

Adres, openingstijden en parkeren bij de Zaanse Schans

Het adres van de Zaanse Schans is Schansend 7 in Zaandam, Noord-Holland. Niet alle attracties zijn elke dag geopend, maar de meeste molens en musea zijn dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Kijk op de website van de Zaanse Schans voor de actuele openingstijden van de diverse attracties en maak een planning. De Zaanse Schans ligt op een steenworp afstand van Amsterdam en is uitstekend bereikbaar per bus, trein, auto en fiets. Zowel de trein als de bus stoppen op loopafstand van de Zaanse Schans. Kom je met de auto, dan kun je voor €12,- per dag parkeren op de parkeerplaats.Kijken naar molens op de Zaanse Schans

Ticketprijzen Zaanse Schans

Toegang tot de Zaanse Schans is gratis, maar voor de molens, musea en ambachten betaal je wel een toegangsprijs.

De Zaanse Schans Card geeft toegang tot alle museumlocaties op de Zaanse Schans:

  • Kinderen t/m 3 jaar: gratis
  • Kinderen 4 t/m 17 jaar: €16,- p.p.
  • Volwassenen: €23,50 p.p.’

Je kunt ook enkel een ticket voor het Zaans Museum kopen:

  • Kinderen t/m 3 jaar: gratis
  • Kinderen 4 t/m 17 jaar: €6,50 p.p.
  • Volwassenen: €12,50 p.p.
  • 65+ en studenten: €10,- p.p.

Ook voor de molens zijn er meerdere opties mogelijk. Zo kun je kiezen voor een Wereld van Windmolens combi-ticket:

  • Jeugdticket (t/m 17 jaar): €7,50 p.p.
  • Volwassenticket: €15,- p.p.

Het is ook mogelijk om 1 molen te bezoeken:

  • Jeugdticket (t/m 17 jaar): €2,50 p.p.
  • Volwassenticket: €5,- p.p.

Mocht je in 2 molens willen kijken, dan kan dat ook:

  • Jeugdticket (t/m 17 jaar): €3,75 p.p.
  • Volwassenticket: €7,50 p.p.

De Zaanse Schans met korting bij VakantieVeilingen

Zie jij een bezoek aan de Zaanse Schans wel zitten? Op dit moment veilen we helaas geen tickets voor dit dagje uit. Wel veilen we tickets voor andere uitjes. Neem hiervoor een kijkje in ons assortiment. Schrijf je daarnaast in voor onze nieuwsbrief. Op die manier ben je als 1e op de hoogte wanneer we veilingen hebben voor de Zaanse Schans!

        Populaire dagjes weg

        Sensuele boudoir-fotoshoot bij meer dan 15 locaties

        00:11:06
        Bekijk hier alle dagjes weg