Tips voor een leuk dagje uit in Duitsland

Ga je op vakantie naar Duitsland of wil je een leuk dagje weg over de grens? Of je nou met je partner, het gezin of vrienden gaat: Duitsland heeft voor iedereen wel wat leuks te bieden. Lees hieronder onze tips voor een geslaagd dagje uit in ons buurland.
Bekijk alle dagjes uit

Dagje uit naar een pretpark

Heb je de Nederlandse pretparken allemaal al een keer gezien en ben je toe aan iets nieuws? Duitsland heeft ontzettend veel leuke pretparken. Of je nou van bloedstollende achtbanen houdt of juist met de kinderen een dagje uit gaat: er zit altijd wel iets leuks tussen voor je. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan het magische Phantasialand. Dit themapark heeft fantastische attracties die onderverdeeld zijn in 6 mysterieuze themawerelden. Bovendien ligt dit pretpark op slechts 1 uur rijden van de Nederlandse grens, waardoor je hier ook prima een dagtrip van maakt. Maak je er een lang weekend weg van? Europa-Park is het grootste pretpark van Duitsland en heeft meer dan 100 attracties. En het leuke is: het pretpark is opgedeeld in 15 landen. Zo stap je het ene moment Frankrijk binnen en het andere moment Griekenland. Hoe gaaf is dat?
Dagje uit in Duitsland: naar een pretparkGa je met de kinderen een dagje uit? Leuke pretparken zijn Movie Park Germany en Wunderland Kalkar. Beide parken liggen niet ver van de Nederlandse grens en zijn dus goed te bezoeken voor een dagje. In Movie Park Germany ontmoeten kinderen hun favoriete tv-helden zoals SpongeBob, Jimmy Neutron of de Ninja Turtles, terwijl ze in Wunderland Kalkar onbeperkt friet en ijsjes kunnen eten.

Dagje uit naar een dierentuin

Als het zonnetje schijnt is het heerlijk om een dagje naar de dierentuin in Duitsland te gaan. Alwetterzoo Münster is de grootste en bekendste dierentuin van Duitsland. Het park is het hele jaar te bezoeken, want het heeft ook veel binnenattracties. Ideaal als het zonnetje ingewisseld wordt voor een regenbui. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan de tropische vogeltuin of aquarium. Vind je Burgers’ Zoo een leuke dierentuin? Dan zal Zoo Osnabrück je vast ook bevallen. In deze dierentuin maak je een reis rond de wereld in slechts 1 dag. In de themawereld Ankor Wat zie je apen klimmen en klauteren door een oud tempelcomplex en in het Scandinavisch gebied ontmoet je de zilvervossen en lynxen. Ook heeft dit park een onderaardse dierentuin die wereldwijd uniek is. In de aangelegde grotsystemen wonen veldhamsters, prairiehonden en grijze molratten. Een bijzondere ervaring voor jong en oud!

Ga je met de kleintjes op pad? Wildpark Frankhof is een kleiner park, maar wel heel leuk voor kinderen. Het park ligt net over de grens en is dus perfect als dagtrip. Naast dieren zoals herten, bizons en wilde katten heeft Wildpark Frankhof ook een groot speelgedeelte. Voor de allerkleinsten is er een magisch sprookjesbos en voor de oudere kinderen een waterspeeltuin.

Dagje uit naar een museum

Maak je er liever een cultureel of leerzaam dagje uit van? Duitsland heeft veel interessante musea. Zo kunnen kunstliefhebbers hun hart ophalen in het Stadel Museum in Frankfurt. De vaste collectie biedt een compleet beeld van de West-Europese kunstgeschiedenis vanaf de 14e eeuw tot en met het heden. Je vindt hier schilderijen van o.a. Sandro Botticelli, Rembrand van Rijn en Pablo Picasso. Voor een muzikale tijdreis bezoek Rock’n’popmuseum Gronau. Dit museum presenteert een uniek concept wat bezoekers het gevoel geeft dat ze een live concert bijwonen. Niet alleen bewonder je hier spectaculaire foto’s en exposities over Kurt Cobain en Modonna, maar je wordt ook geprikkeld door talkrijke video’s en geluidsfragmenten.
Dagje uit in Duitsland: naar een museumGaat jou hart sneller kloppen van auto’s? Duitsland is hét land van de auto. Niet gek dat er dus redelijk wat museums zijn waar je deze voertuigen kunt bewonderen. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan het Porsche Museum of Mercedes Benz-museum in Stuttgart. Voor de kids is Minitatur Wunderland een ware beleving. Dit museum in Hamburg heeft namelijk de grootste modelspoorbaan ter wereld. Je kunt het een beetje vergelijken met Madurodam. Het treinspoor gaat door verschillende themagebieden. Zo breng je een bezoek aan landen zoals Oostenrijk, Italië en de Verenigde Staten. Hoe gaaf is dat?

Dagje uit naar een sauna

Wil je een keer de grens over om een nieuwe sauna uit te proberen? Voor een heerlijke wellnessdag ben je in Carpesol aan het juiste adres. De locatie van het complex, Bad Rothenfelde, is ideaal voor een dagje ultiem relaxen. Dit plaatsje is namelijk een Heilbad: een supergezond microklimaat dankzij het heilzame natuurzout van lokale bronnen. In de open lucht vind je een groot en warm zoutwaterbad. Binnen geniet je van massagedouches, bubbelbaden en een sauna met sterrenhemel. Klinkt als muziek in je oren, toch? Een ander wellnessresort met een fantastische ligging is Jammertal Golf & Spa Resort. Midden in het bos van natuurpark de Haard laad jij je batterij weer volledig op. Rondom het gebouw ligt een prachtig parklandschap met oude bomen en je vind er ook een natuurbad met zandstrand. Dat wordt pas echt relaxen!
Dagje uit in Duitsland: naar een saunaOntspannen onder de tropische palmen? Dat kan in Badewelt Euskirchen. Zodra je dit resort betreedt, word je verrast door een exotisch paradijs met maar liefst 1.500 palmbomen. Wauw! Neem een duik in het zwembad, geniet van de zon op het ligveld of geniet van 1 van de relaxte sauna’s. Onze favoriet is zeker de Koi Sauna. De voorkant van deze enorme sauna is volledig van glas, waarvan de onderste helft een aquarium met Koi kapers is.

De leukste uitjes in Duitsland bij VakantieVeilingen

Zoals je ziet heeft Duitsland enorm veel te bieden voor een geslaagd dagje uit. Op VakantieVeilingen hebben we genoeg dagjes weg om er een geweldige tijd van te maken. En het mooie is: bij ons bepaal je zelf de prijs! Veilen we niet waar je naar op zoek bent? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief en we houden je op de hoogte van ons nieuwste aanbod.

    Bekijk ook:

    Populaire veilingen voor een dagje uit

    Plopsa Station Antwerp tickets, België (2 p.)

    2

    03:18:28
    Bekijk alle dagjes uit