De leukste pretparken van Duitsland

Heb je de Nederlandse pretparken allemaal al een keer gezien en ben je toe aan iets nieuws? Ga eens de grens over voor een leuk dagje uit: Duitsland heeft ontzettend veel leuke pretparken! Of je nou van bloedstollende achtbanen houdt of liever een dagje weg gaat met de kinderen, er is voor iedereen een geschikt attractiepark te vinden. Hieronder hebben we onze favorieten genoteerd.

Bekijk alle pretparken

Europa-Park (Rust, Duitsland)

Heel Europa ontdekken is slechts 1 dag? In Europa-Park kan het! Het attractiepark is namelijk opgedeeld in 15 Europese themagebieden. Zo stap je het ene moment in Ierland en het andere moment in Spanje. Hiermee is Europa-Park niet alleen het grootste pretpark van Duitsland, maar ook nog eens het op 1 na best bezochte attractiepark van Europa. Niet gek, want het park heeft maar liefst 100 attracties voor jong en oud. Adrenalinejunkie? Met 13 achtbanen zit er altijd wel iets voor je tussen in Europa-Park. Stap in Frankrijk in de Eurosat CanCan Coaster voor een ritje door nachtelijk Parijs of trotseer de woeste golven van de Vliegende Hollander in Nederland. Sla Silver Star ook zeker niet over. Deze achtbaan is maar liefst 73 meter hoog en nodigt je uit voor een onvergetelijk ritje.
Grootste pretpark van Duitsland: Europa Park
Het attractiepark ligt op ongeveer 5 uur rijden vanaf de Nederlandse grens. Een overnachting bij Europa-Park is daarom zeker aan te raden. Blijf bijvoorbeeld slapen in 1 van de 6 hotels of op de camping van het attractiepark. Blijf je langer dan een dag? Onze tip: breng ook eens een bezoek aan het spetterende Rulantica Waterpark.

Phantasialand (Brühl, Duitsland)

Geen zin om uren te rijden? Phantasialand ligt ongeveer 1 uur rijden vanaf de Nederlandse grens en is hierdoor goed te doen als dagtrip. Dit attractiepark begon ooit als sprookjespark maar is inmiddels uitgegroeid tot een begrip binnen Europa. Het park is opgedeeld in 6 verschillende mysterieuze en exotische themawerelden. Onze favorieten? Mexico en Deep in Africa! Hier geniet je van 40 spectaculaire attracties en leuke shows. De multi-lanceer-achtbaan TARON en de omgekeerde achtbaan Black Mamba zijn de moeite meer dan waard. Extra leuk: het park is ook in de winter geopend. Tijdens Phantasialand Wintertraum geniet je van heerlijke glühwein onder een gigantische kerstboom en droom je weg bij betoverende wintershows. Zo worden de feestdagen nóg sprookjesachtiger!

Maak je er toch liever een lang weekend van? Phantasialand heeft 2 eigen hotels: Matamba en Lingo Bao. Ook in de omgeving zijn er veel hotels te vinden, zoals in de stad Keulen.

Wunderland Kalkar (Kalkar, Duitsland)

Dit unieke attractiepark is gevestigd in een oude kerncentrale die nooit in gebruik is genomen. Bijzonder genoeg op zich, maar dit imposante gebouw is slechts 1 van de dingen die Wunderland Kalkar zo leuk maakt. In het park kun je namelijk all-in genieten van een fantastisch dagje uit. Wat dit inhoudt? Onbeperkt frietjes en ijsjes eten! Eten en drinken is namelijk bij je ticket inbegrepen. Dit maakt het kostenplaatje nog aantrekkelijker. Wunderland Kalkar heeft meer dan 40 attracties voor jong en oud. Stap bijvoorbeeld in de draaiende teacups, spetter erop los in de wildwaterbaan of geniet van het prachtige uitzicht over de Rijn in het reuzenrad.
Leuk pretpark in Duitsland voor de kinderen: Wunderland KalkarWunderland Kalkar vind je net over de grens, zo’n 30 minuten rijden vanaf Arnhem. Een bezoek aan dit attractiepark is dus perfect voor een dagje uit. Kun je geen genoeg krijgen van het attractiepark? Met maar liefst 6 hotels kun je hier prima overnachten met de hele familie.

Heide-Park (Soltau, Duitsland)

Gaat jouw hart sneller kloppen van achtbanen? Bij Heide-Park ben je aan het juiste adres. Dit pretpark staat bekend om haar spectaculaire attracties. Gil de longen uit je lijf in de hoogste houten achtbaan ter wereld of maak een loodrechte val van 40 meter in de duikachtbaan Krake. Nog een leuke achtbaan die je écht niet mag overslaan: Desert Race. Binnen slechts 2,4 seconden wordt je gelanceerd naar een snelheid van maar liefst 100 kilometer per uur. Wow! Beschik je niet over stalen zenuwen? Geen probleem. In Heide-Park kom je hoe dan ook aan je trekken. Stap bijvoorbeeld in de familieattractie Ghostbuster 5D of in 1 van de 3 wildwaterbanen. Je verveelt je geen moment in Heide-Park!

Heide-Park is het op 1 na grootste attractiepark van Duitsland, en hierdoor heb je aan 1 dag eigenlijk niet genoeg. Er is namelijk zoveel te zien en beleven. Verleng je verblijf door te overnachten in het hotel of op het vakantiepark van Heide-Park. Natuurlijk zijn er ook veel hotels in de omgeving te vinden, zoals bijvoorbeeld in Hamburg.

Movie Park Germany (Bottrop, Duitsland)

Filmliefhebbers opgelet: in Movie Park Germany waan jij je in een echte blockbuster. In het attractiepark beleef jij de meest spannende avonturen. Alles draait hier namelijk om film- en tv-helden! Wie weet ontmoet je wel SpongeBob, Jimmy Neutron of de Ninja Turtles. De filmwereld is doorgetrokken naar alle themagebieden. Zo wandel je door de straten van New York, over het strand van Santa Monica of door het Wilde Westen. Ben je niet vies van een beetje griezelen? Bezoek Movie Park Germany dan zeker eens tijdens Halloween. Gruwelijke monsters dwalen dan door de straten van het attractiepark. Gegarandeerd een angstaanjagend uitje!
Pretpark in Duitsland: Movie Park GermanyMovie Park Germany is het perfecte attractiepark als je er een dagje op uit wilt. Het pretpark ligt namelijk op ongeveer 1 uur rijden vanaf Nederland. Maar ook als je er een lang weekend weg van wilt maken is Movie Park Germany ideaal. Overnacht in 1 van de vele hotels in de omgeving, zoals bijvoorbeeld in Oberhausen.

Duitse pretparken op VakantieVeilingen

Wil jij met korting naar je een pretpark in Duitsland? Neem eens een kijkje op VakantieVeilingen. We veilen regelmatig tickets voor grote parken zoals Movie Park Germany en Phantasialand. En het mooie is: bij ons bepaal je zelf de prijs! Staat jouw favoriete pretpark er niet tussen? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief. Zo ben je als eerste op de hoogte als we tickets voor Duitse pretparken gaan veilen.

    Bekijk ook:

    De leukste pretparken met korting

    Walibi Belgium tickets voor 2 personen

    50

    00:00:57
    Bekijk alle pretparken