Top 5 leukste museums in Noord-Holland

Of je nou een museum wilt bezoeken met je gezin, vriendengroep of in je eentje; iedereen kan een geschikt museum vinden in Noord-Holland. Deze provincie heeft namelijk een breed aanbod aan leuke en interessante musea. Vooral in onze hoofdstad Amsterdam is de keuze enorm. Om je een handje te helpen hebben wij een top 5 van de leukste museums in Noord-Holland gemaakt.

1. Het Rijksmuseum in Amsterdam

Dit is misschien wel 1 van de meest bekende museums in Noord-Holland. Het Rijksmuseum is dan ook het grootste en meest gevulde museum van Nederland. Het is een monumentaal gebouw uit 1885. Bovendien hangen er aan de muren prachtige schilderijen, zoals bijvoorbeeld het bekende schilderij De Nachtwacht van Rembrandt van Rijn.

Museums in Noord-Holland

Dit museum is lastig te bereiken met de auto, maar met het openbaar vervoer ben je er binnen no-time. Wij raden je aan om eens gezellig met de trein naar Amsterdam te gaan!

2. Teylers Museum in Haarlem

In de hoofdstad van Noord-Holland ligt het oudste museum van Nederland; het Teylers Museum. Al sinds 1784 is het publiek hier welkom om te komen kijken naar voorwerpen van kunst en wetenschap. Een unieke plek met een bijzondere sfeer; daarom is het zeker de moeite waard om eens een dagje uit naar dit museum te plannen.

3. Moco Museum in Amsterdam

Ben je een moderne kunstliefhebber? Dan is dit museum iets voor jou. In een prachtige oude villa op het Museumplein vind je het Moco Museum. Er hangt veel moderne kunst in dit museum, waardoor het toegankelijk is voor een groot publiek. Deze mag zeker niet ontbreken op je planning voor een dagje weg naar Amsterdam.

Museums in Noord-Holland bij VakantieVeilingen

4. Flower Art Museum in Aalsmeer

Voor de bloemenliefhebbers is dit een échte aanrader. Het Flower Art Museum ligt in Aalsmeer en is het eerste museum ter wereld dat geheel in het teken staat van bloemen- en plantenkunst. Met een binnenruimte van 1.000 m²  en een ruime beeldentuin op het dak, is er veel te zien.

Inspiratie opgedaan en een groenliefhebber geworden? Op VakantieVeilingen vind je heel veel mooie bloemen en planten. Zo haal je een stukje van het museum in eigen huis.

5. WONDR Experience in Amsterdam

Wil je weer eens écht kind zijn? Kom dan naar hét speelparadijs voor volwassenen; WONDR Experience in Amsterdam. Dit speelparadijs is ook een walhalla voor de actieve Instagram-gebruikers onder ons. In dit hippe museum vind je 15 interactieve ruimtes ontworpen door jonge Nederlandse kunstenaars. Bovendien is WONDR Experience het ideale museum om naartoe te gaan met kinderen. Plan gezellig een dagje weg met je gezin en kom samen dit unieke museum ontdekken.

Museums in Noord-Holland met korting

Museums in Noord-Holland op VakantieVeilingen

Dit is slechts een kleine selectie van de museums in Noord-Holland. Er zijn nog veel meer leuke én interessante musea te ontdekken in deze provincie. Op VakantieVeilingen worden geregeld tickets geveild voor museums in Noord-Holland. Schrijf je in op onze nieuwsbrief en wij brengen je als eerste op de hoogte van ons nieuwe aanbod. Zo kun jij straks met korting naar een museum in Noord-Holland.