De leukste uitjes in coronatijd

Je kent het vast wel: het weekend is aangebroken en je wil er eigenlijk het liefst op uit. Dankzij de lockdown zijn uitjes momenteel niet meer wat het geweest is. Een bezoek aan een pretpark of restaurant zit er niet in, maar dat betekent niet dat dagjes weg helemaal van de baan zijn. Hieronder geven we je 3 tips voor een volledig coronaproof uitje. Zo maak jij er toch nog een gezellig weekend van!

Coronaproof uitje #1: wijnproeverij voor thuis

Vrijdagavond verveeld op de bank? Niets daarvan! Organiseer een wijnproeverij voor thuis. Als je dit jaar niet naar jouw favoriete wijngebied kan, dan komt 'ie wel naar jou toe! Je kunt een bedrijf inschakelen die alles voor jou regelt, maar je kunt natuurlijk ook zelf de teugels in handen nemen. Wij raden je aan om je te laten pamperen als je (nog) geen wijnkenner bent. Niet alleen wordt alles van a tot z geregeld, maar ook krijg je een uitgebreide uitleg van een ervaren wijnconsulent. Zo weet je straks alle ins en outs van elke soort wijn. Heb je al enige voorkennis of wil je de proeverij toch liever zelf organiseren? Zorg allereerst voor goed gezelschap van familie of vrienden. Een proeverij is ook prima te doen als je niet bij elkaar over de vloer mag komen. Installeer bijvoorbeeld Zoom of Skype en geniet zo virtueel van elkaars gezelschap.
Uitje in coronatijd: wijnproeverij voor thuis

Een aantal tips voor je wijnproeverij:

  • Kies een thema, want zo creëer je samenhang. Wat dacht je van wijnen uit een specifiek land of van een bepaalde druivensoort?
  • Let op een logische volgorde. Ga altijd van een lichte wijn naar een zware, van wit naar rood, jong naar oud en koud naar warm. Kun je niet kiezen? Koop dan een voorgeselecteerde wijnbox
  • Vergeet niet om te variëren met hapjes. Zo krijg je na iedere slok wijn een andere smaakbeleving. Hou het bij lichte hapjes, zoals bijvoorbeeld een kaasplank
  • Een stukje brood, cracker of slok water kan helpen bij het neutraliseren van je smaak
  • Wijn proeven als een pro? Online vind je diverse formulieren zodat jullie de wijnen kunnen beoordelen

Coronaproof uitje #2: uitwaaien aan zee

Word je gek van al dat binnen zitten? Ga een dagje de natuur in. Ons kikkerlandje heeft ontzettend veel moois te bieden. Zo is het strand de ideale uitvalbasis in de zomer én winter. Maak samen een romantische wandeling langs de branding, struin door de duinen en geniet van de zilte zee. Heerlijk om je hoofd even leeg te maken... Niets is namelijk zo ontspannend als uitwaaien aan de kust. Een paar gouden tips zijn Bergen aan Zee, Rockanje en de Kuikduin in Den Haag. Overnacht samen met je partner in een strandhotel als afsluiter van een heerlijke dag. Dat is niet alleen superromantisch, maar ook nog eens erg knus. Het ideale uitje in coronatijd!
Uitje in coronatijd: uitwaaien aan zeeTip: vergeet niet om samen weg te zwijmelen bij een betoverende zonsopkomst of -ondergang. Juist op het strand zijn deze fenomenaal!

Coronaproof uitje #3: pak de fiets

Het is misschien niet het eerste waar je aan denkt, maar een middagje fietsen is een hartstikke leuk uitje in coronatijd. Of je nou een rondje in de omgeving wil doen of juist een lange fietstocht gaat ondernemen; Nederland heeft prachtige routes voor iedereen. Ben je een stevige doortrapper? Veelzijdige routes zijn de fietstocht Rottemeren in Zuid-Holland (32 km), Bekendelleroute in de Achterhoek (33 km) of de Omloop Walcheren in Zeeland (37 km). Neem een picknickmand met je mee en stop halverwege voor een smakelijke lunch of een korte wandeling. Fietsen is ook een leuk coronaproof uitje voor de kids. Volg bijvoorbeeld de sprookjesachtige Puzzelfietstocht in Amersfoort of de route van Hans en Grietje. Extra leuk voor de kinderen, want je gaat langs talloze beken en boerderijen in de Gelderse Vallei.

Uitje in coronatijd: pak de fiets
Je fietsdag verlengen tot een weekend? Goed idee! Boek een huisje op een vakantiepark en ontdek wat de omgeving je te bieden heeft.

Uitjes in coronatijd bij VakantieVeilingen

Op VakantieVeilingen vind je de leukste uitjes, ook in coronatijd. Zit er niets voor je tussen? Schrijf je hieronder snel in op onze nieuwsbrief en we houden je op de hoogte als we weer je favoriete uitje gaan veilen. Zo heb je iets om naar uit te kijken!

      Coronaproof uitjes

      Hotelovernachting + ontbijt bij Fletcher (2 p.)

      42

      00:02:07