Je tuin lenteklaar maken: 5 handige tips

Weg met de winter, want het is tijd voor de lente! Kriebelt het bij jou ook om de tuin weer in te duiken? Met dit vrolijke seizoen voor de deur is het geen straf om lekker te tuinieren. Heb je geen idee waar je moet beginnen? Wij hebben een aantal handige tips voor je op een rijtje gezet zodat je tuin straks weer lenteklaar is.

Tip 1: onkruid verwijderen

Tja… niet het meest leuke werk om te doen, maar het moet toch echt gebeuren. Door het voorzichtige lentezonnetje komt het eerste onkruid weer op. Ga verspreiding tegen door het onkruid te wieden. De beste manier is om het met de hand eruit te trekken. Vind je dit lastig of staat je tuin vol met ongewenste gasten? Probeer het onkruid eerst los te schoffelen. Hierdoor is het eenvoudiger om de plantjes er vervolgens uit te plukken. Een onkruidbrander is de ideale oplossing als je liever niet op je knieën de hele tuin doorgaat. Dit apparaat werkt niet alleen bijzonder snel, maar is ook nog eens handig voor moeilijk bereikbare randen en stenen. Win-win!

Tip 2: planten snoeien

Hou je van volle bomen en bloeiende planten? Het lijkt misschien gek, maar snoeien is hét antwoord. Hiermee bevorder je nieuwe groei, waar je op een later moment de vruchten van plukt. Wanneer je op het juiste moment snoeit, zullen je planten namelijk het hele seizoen stralen. Let er wel op dat iedere plant op een andere manier en in een andere maand onder handen moet worden genomen. Zo is maart de ideale maand om vorstbestendige planten te snoeien, zoals een rozenstruik of hortensia. Doe in april je heg, bessen- en druivenstruik. In mei besteed je aandacht aan kuip- en klimplanten. Tuingereedschap erbij en aan de slag!
Tuin lenteklaar maken: snoeien van planten

Tip 3: gazon klaarmaken

Wist je dat gras al groeit vanaf 5 °C? De eerste maaibeurt is dan ook zeker in de lente aan te raden. Na het maaien bemest je de grond. Je tuin heeft namelijk best wat te verduren gehad in de winter, zeker met sneeuw en temperaturen onder de 0. Daarom heeft je gazon wat extra voeding nodig. Hou het weerbericht alvast goed in de gaten, want het liefst bemest je de grond voor een regenbui. Zo kan het mest snel de droge grond intrekken. En weet je wat het fijne hiervan is? Bemesting gaat schimmels, ziektes en ongedierte tegen! Dit houdt je tuin lekker fris.
Tuin lenteklaar maken: lekker tuinieren

Last van mos op je gazon? Denk er eens over na om je gras te verticuteren. Dit kun je met de hand doen, maar dit kost erg veel tijd. Tijd die je er misschien niet voor over hebt. Gebruik dan een verticuteermachine of -schoenen. De messen gaan tot 1 cm diep de grond in en snijden de wortels van de mossen door. Vervolgens hark je ze eenvoudig uit het gras en et voila: je tuin is weer mosvrij! Onze tip? Voorkom dat mos de kans krijgt om terug te groeien. Dit doe je door een beetje kalk op de grond te strooien zodat de zuurtegraad van de bodem verhoogd wordt. Maar let op: doe dit niet vaker dan 1 keer per jaar. Strooi je te veel, dan heb je in de zomer een geel gazon. Niet echt prettig, toch?

Tip 4: planten van voorjaarsbollen en bloemzaden

Ga dit jaar voor een vrolijk kleurenpallet door nieuwe planten en bloemen in de tuin te zetten. Welke voorjaarsplanten een fleurige indruk maken zijn uitgebloeide narcissen, krokussen, hyacinten en tulpen. Zet deze in mooie potten of bakken en je tuin wordt meteen een stuk gezelliger door de bloemenzee. Vergeet niet om de grond genoeg te bewateren. Deze droogt namelijk snel uit, zeker als het zonnetje op je planten staat. Doe dit het liefst in de avond zodat de bladeren niet kunnen verbranden door de zon.
Tuin lenteklaar maken: bloemetjes planten

Plant de zaden van zomerbloemen of groenten het liefst in een kwekersbakje en plaats deze binnen voor het raam. Buiten is het nog net iets te koud voor deze zaadjes. Wanneer ze groot genoeg zijn (en de temperatuur het toestaat) mogen deze fleurige vriendjes naar buiten.

Tip 5: terras een onderhoudsbeurt geven

Groene aanslag is waarschijnlijk 1 van de grootste ergernissen. Zeker als ze je mooie tegels bedekken. Met een hogedrukspuit worden je terrastegels weer prachtig schoon. Begin met een lage druk en bouw op als het nodig is. Spuit niet direct met een te hoge druk, hiermee verwijder je de toplaag van je tegels. Dit vergroot de kans op groene aanslag alleen maar meer en dat wil je natuurlijk niet. Gebruik voor paden en opritten liever strooizout of groene biotex. Zijn je tuinmeubelen ook toe aan een grondige poetsbeurt? Maak een sopje van warm water met groene zeep en soda en boen erop los met een harde borstel. Voor houten meubels en schuttingen kun je het best schoonmaakazijn gebruiken. Gebruik in geen enkel geval chloorwater. Dit is namelijk erg agressief en schadelijk voor het milieu.

Het kan natuurlijk ook zo zijn dat je je tuin opnieuw wilt inrichten. Maak je tuin gezellig met leuke lichtjes, een waterbestendige poster of vrolijke bloempotten. Ook een nieuwe loungeset zorgt meteen voor een hele andere uitstraling. Heb jij de zomer al in je bol? Pak dan uit met een luxe barbecue of een relaxte hangmat. Zo is je terras helemaal klaar voor de zonnige dagen!

Je tuin lenteklaar maken met VakantieVeilingen

Je tuin een voorjaarsbeurt geven is de perfecte manier om de lente te starten. Zo zorg je voor een heerlijk frisse tuin waar je zorgeloos van kunt genieten als het zonnetje schijnt. Op VakantieVeilingen vind je daarom ook alles voor een goed verzorgde tuin. Van onkruidbranders en elektrische barbecues tot hogedrukreinigers en snoeiapparatuur: wij hebben het. Veilen we op dit moment niet waarnaar je op zoek bent? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief. We houden je op de hoogte van onze nieuwste spullen voor tuin en buiten.