Tips voor een wijnproeverij

Veel mensen zijn gek op wijn. Kun jij ook genieten van een goed glas wijn én niet te vergeten: lekkere hapjes? Dan is een wijnproeverij misschien wel iets voor jou. Er zijn veel verschillende manieren waarop je een wijnproeverij kunt doen. Je kunt naar een locatie gaan zoals een kasteel of knus restaurant, maar het kan ook bij jou thuis. Je kunt dan een professioneel wijnadviseur laten langskomen óf je gaat zelf aan de slag met lekkere wijnen en hapjes. Tijdens een wijnproeverij leer je meer over de herkomst van de wijn en welke wijn-spijscombinaties goed zijn. Benieuwd? Lees dan verder voor de mogelijkheden.

Bekijk wijnproeverijen

Een wijnproeverij bij jou thuis

Voor een goede wijnproeverij hoef je helemaal niet ver van huis te zijn! Je kunt namelijk ook een proeverij bij jou thuis of op een locatie naar keuze doen. De Kasteelhoeve organiseert proeverijen op een locatie naar keuze. Tijdens een proeverij proef je 10 verschillende wijnen (rosé, wit en rood) en krijg je daarbij uitleg van een wijnadviseur. Ook leer je hoe je wijnen beoordeelt op kleur, geur en smaak aan de hand van proefformulieren. Een wijnproeverij is dus niet alleen lekker en gezellig maar ook leerzaam!

Wijnproeverij hapjes

Wijnproeverijen op locatie

Door het hele land zijn er prachtige locaties waar je een wijnproeverij kunt doen. Een voorbeeld hiervan is De Kasteelhoeve in Overijssel. Deze locatie bestaat al sinds 1850 en heeft een beeldentuin en knusse galerie waar de proeverijen plaatsvinden. De Kasteelhoeve importeert sinds 1999 kwaliteitswijnen uit de hele wereld. Écht iets voor wijnliefhebbers dus! Wil je wijn proeven op een wel heel bijzondere locatie? Ga dan eens naar een wijnproeverij in het panorama-restaurant van Hotel De Koperen Hoogte. Dit restaurant bevindt zich op 60 meter hoogte waar je een prachtig uitzicht hebt over de omgeving van Zwolle. Een unieke ervaring! Lijkt het je leuk om naast wijn proeven ook het kunstenaarsdorp Bergen te verkennen? Beau Wijnproeverijen is een knusse locatie waar je heerlijke wijnen en bijpassende hapjes kunt proeven. Daarna kun je gelijk door naar het strand of het centrum in om te winkelen!

Wijnproeverij restaurant

Organiseer zelf een wijnproeverij

Je kunt ook zelf aan de slag met een wijnproeverij. Wat moet je daarvoor doen? Je begint natuurlijk eerst met het uitnodigen van je vrienden of familie. Want zeg nou zelf, een wijnproeverij zonder leuke mensen is toch niet zoveel aan? Dan ga je de wijnen kiezen. Om het jezelf makkelijk te maken kun je de wijnen selecteren op land, regio en op druif (wit, rood en rosé). Ook is de volgorde waarin je proeft belangrijk. Ga bijvoorbeeld van licht naar zwaar, van wit naar rood of van koud naar warm. Dan is er nog iets wat écht niet mag ontbreken tijdens een wijnproeverij: de hapjes! Bij rode wijn passen gegrild vlees of een Spaanse schapenkaas zoals manchego goed. Bij een frisse, witte wijn kun je het beste visgerechten of mosselen eten. Ga je voor rosé? Daar passen salades, pasta en wit vlees goed bij.

Wil je helemaal voorbereid je wijnproeverij in gaan? Er zijn heel veel manieren om meer over wijn te leren. Zo kun je zelf aan de slag en de boeken in duiken of het internet afstruinen voor informatie. Je kunt ook hulp van een wijnkenner inschakelen en een cursus doen. Een online cursus is een laagdrempelige manier om je kennis over wijn uit te breiden. Je doorloopt dan een aantal modules vanuit huis. Aan het einde van de cursus heb je een goed beeld van wijnsoorten, wijn-spijscombinaties, wijn kopen en serveren.

Een wijnproeverij cadeau geven

Lijkt het je leuk om jouw liefde voor wijn met iemand te delen? Dan kun je natuurlijk altijd een wijnproeverij cadeau geven. Zo sla je 2 vliegen in 1 klap: tijd doorbrengen met een dierbare én genieten van wijn! Maar je kunt natuurlijk ook iemand verblijden met een cadeaukaart. Zo kan diegene zelf overheerlijke wijnen uitkiezen en thuis laten bezorgen.

wijnproeverij vriendinnen

Wijnproeverijen op VakantieVeilingen

Heb je ook zo’n trek in wijn en lekkere hapjes gekregen? Op VakantieVeilingen bieden we van alles aan voor een wijnproeverij. Zo kun je kiezen voor een wijnproeverij op locatie of bij je thuis. Wanneer je liever zelf aan de slag gaat, hebben we ook heerlijke wijnen voor je proeverij en een online wijncursus om meer over wijn te leren. En weet je wat het leuke is? Bij ons bepaal jij de prijs! Zo betaal je nooit teveel voor een wijnproeverij.

Veilen we op dit moment niet waarnaar je op zoek bent? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief. We houden je op de hoogte van ons nieuwste aanbod.

      Leuke wijnproeverijen

      6 flessen The Good Wine Cheeky Sauvignon Blanc (750 ml)

      7

      02:41:31
      Bekijk wijnproeverijen