Tips voor een museum in Den Bosch

Binnenkort naar een museum in Den Bosch? Goed idee, want wist je dat je hier 1 van de grootste musea van Nederland vindt?! Maar er is meer om uit te kiezen. Combineer je bezoek aan de musea in Den Bosch met een ander uitstapje en geniet van een leuk dagje uit
Bekijk alle museum-veilingen

De musea in Den Bosch

Er zijn 33 musea in Den Bosch. Wij hebben een top 5 gemaakt in of vlakbij de stad.

1. Museumkwartier
Wist je dat het Museumkwartier 1 van de grootste musea van Nederland is? Je vindt hier 2 musea onder 1 dak waar je geniet van 5.000 m2 aan kunst, design en historie. Het Museumkwartier bestaat uit het Noordbrabants Museum en het Design Museum Den Bosch.

- Het Noordbrabants Museum
In dit Den Bosch’ museum vind je een collectie van eigentijdse kunst, geschiedenis en cultuur. Het is ook de enige locatie in Den Bosch waar origineel werk van Van Gogh hangt.

- Design Museum Den Bosch
De vaste collectie van dit museum in Den Bosch bestaat uit sieraden en keramiek uit de 20e en 21e eeuw. Maar er zijn ook wisselende presentaties en tentoonstellingen van hedendaagse kunst en design. Extra leuk is dat beginnende kunstenaars hier ook in de spotlight worden gezet.

Leuk: je kunt dit Den Bosch’ museum ook bezoeken zonder kaartje. Er is namelijk ook een Brasserie en mooie stadstuin. De gebouwen waar dit museum in Den Bosch in is gevestigd, is al een bezoekje op zich waard. Het bestaat namelijk uit panden van eind 18e tot begin 21e eeuw.

2. Jheronimus Bosch Art Center
Bekijk het werk van kunstschilder Jheronimus Bosch in dit museum in Den Bosch. Naast een groot deel originele werken is er ook een aantal reproducties te bewonderen. In de kelder vind je een 15e -eeuws atelier waar je een film van de middeleeuwse schilder kunt bekijken.

3. Nationaal Carnavalsmuseum ‘Oeteldonks Gemintemuzejum’
Houd je wel van een feestje? Dan zit je goed in dit museum in Arnhem. Hier duik je in de historie van carnaval; nationaal, internationaal en natuurlijk het Oeteldonkse. Bekijk een collectie van maskers, kleding, schildjes en andere voorwerpen die belangrijk zijn voor dit feest.

4. Museum Slager
De Bossche familie Slager had enorm veel schildertalent. En in dit museum in Arnhem bekijk je ruim 1 eeuw aan schilderkunst van o.a. de zonen, (schoon)dochters en kleinzoon van Petrus Marinus Slager. De collectie bestaat o.a. uit olieverven, tekeningen en etsen.

5. Nationaal Monument Kamp Vught
In dit kamp werden in 1943 en 1944 ruim 31.000 mensen gevangen gehouden. Een deel van het voormalige kamp is nu ingericht als herinneringscentrum. Buiten zie je de authentieke kampgracht en het crematorium, net als reconstructies van een barak en de wachttorens. Het museum geeft een beeld van de mensen die als dader, slachtoffer of omstander bij het kamp betrokken waren. Kortom; een indrukwekkend museum bij Den Bosch (15 autominuten vanaf Den Bosch)

Andere tips voor musea in Den Bosch zijn Kunstlocatie Wurth, Archeologisch en Paleontologisch en Sint-Jansmuseum ‘De Bouwloods’. Daarnaast heeft de stad nog een groot aantal galeries.Museum Den Bosch

Combineer je bezoek aan een museum in Den Bosch

Is het museum dat je bezoekt niet groot genoeg om een hele dag te vullen? Geen probleem, want in de stad is nog veel meer leuks te doen. Zo kun je er uitgebreid winkelen, lekker lunchen of uit eten gaan in 1 van de vele restaurants. Gaan er kinderen mee, combineer je dagje weg dan met speeltuinen, pretparken en of een dierentuin in de buurt.

Bepaal zelf de prijs van de musea in Den Bosch

Enthousiast geworden om 1 van de musea in Den Bosch te bezoeken? Bij ons bepaal je zelf de prijs van je tickets. Bied snel mee!Den Bosch Museum

      Populaire musea

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (2 p.)

      9

      06:01:39
      Bekijk alle museum-veilingen