Dagje naar de dierentuin? Bekijk onze top 10

Gek op de natuur en dieren? Dan is de dierentuin een goed idee voor een dagje uit met het gezin. Leuk voor jong en oud, én heel leerzaam. Er zijn genoeg dierentuinen in Nederland om uit te kiezen, met elk hun eigen bijzonderheden. We hebben de 10 populairste parken voor je op een rij gezet.
Vrouw met zoontje bij giraffe
Bekijk alle dierentuinen

Dierentuinen top 10 Nederland

1. Diergaarde Blijdorp
Blijdorp is 1 van de mooiste dierentuinen in Europa. Het is een echte stadsdierentuin in havenstad Rotterdam en bestaat al sinds 1932. Het populaire dierenpark is opgedeeld in werelddelen. Je hopt van het ene continent naar het andere en zo wordt je bezoek een echte wereldreis. Daarnaast zet Blijdorp zich in voor bescherming van diersoorten en natuurbehoud.

2. Artis in Amsterdam
Ook ARTIS is een stadsdierentuin, maar dan in onze hoofdstad Amsterdam. Niet voor niets 1 van de populairste en bekendste dierentuinen in Nederland. Dit dierenpark heeft veel aandacht voor natuur- en milieueducatie. Je vindt er onder andere het Afrikaanse savannelandschap, het Wolvenbos en een vlinderpaviljoen. Wist je dat Artis de oudste dierentuin van Nederland is? Tip: combineer je dagje uit met 1 van de andere toeristische uitjes in Amsterdam.

3. Burgers’ Zoo
Ontdek het tropische regenwoud en wandel zonder jas door een woestijnomgeving. Bij Burgers' Zoo in Arnhem sta je midden in verschillende leefomgevingen en maak je echt onderdeel uit van de natuur. In Burgers’ Zoo zijn de natuurgebieden zo nauwkeurig mogelijk nagebootst, waardoor de dieren vrij kunnen leven tussen het groen. Ontdek de mooiste dieren in Burgers’ Bush, Desert, Ocean, Safari en Rimba.

4. Ouwehands Dierenpark
Heb je altijd al eens reuzenpanda’s willen zien? Ouwehands Dierenpark in Rhenen heeft ze! Het is de enige dierentuin in Nederland die reuzenpanda’s heeft en daardoor is Ouwehands razend populair. Pluspunt: het park is gelegen in provincie Utrecht, dus lekker centraal.

5. Safaripark Beekse Bergen
Safaripark Beekse Bergen, vlakbij Tilburg, is het grootste dierenpark van de Benelux. Wat Safaripark Beekse Bergen bijzonder maakt is dat de dieren relatief vrij rondlopen. Dieren uit Afrika staan centraal en je kunt ze bekijken te voet, met de auto, bus, boot óf vanuit een kano. Wanneer ga jij op safari? De kans is trouwens groot dat je niet 1, maar 2 dagen in dit te gekke park wilt verblijven. Boek daarom een overnachting in het Safari Hotel, Safari Resort of Lake Resort.
meisje voert olifanten
6. DierenPark Amersfoort
Zijn je kinderen gek op dinosauriërs? Dan is deze dierentuin echt een aanrader, want het heeft namelijk een heus Dinopark! Verder is DierenPark Amersfoort opgedeeld in themagebieden met bijzondere dieren en vind je er vooral veel speeltuinen. Via de Klim Alles-route kun je over spannende parcoursen wel heel dicht bij de verblijven van de dieren komen. Bovenlangs of onderdoor: in DierenPark Amersfoort is het klauteren geblazen.

7. Wildlands Adventure Zoo Emmen
Wildlands Adventure Zoo Emmen is echt een avontuur. In dit interactieve dierenpark vind je naast dieren namelijk ook veel attracties. Het is opgedeeld in een jungle, savanne en poolgebied.

8. Dolfinarium
Het Dolfinarium is natuurlijk uniek in z’n soort. Dit dierenpark in Harderwijk is het grootste zeezoogdierenpark van Eurpoa. Zo spot je dolfijnen, zeehonden en walvissen én bewonder je de fantastische shows. De indrukwekkende en leerzame hoofdshow Oceanica mag je absoluut niet missen. Deze voorstelling gaat over de bedreigingen voor dolfijnen in de natuur.

9. Apenheul in Apeldoorn
Ook de Apenheul is uniek. In dit apenpark vind je wel 35 apensoort en 300 apen in totaal, waarvan de helft losloopt tussen de bezoekers. Ze landen soms zelfs op je schouder! Doe ook mee met de na-aap opdrachten en ontdek op welke aap jij het meest lijkt. Koop je Apenheul tickets met korting en slinger snel naar Apeldoorn.

10. GaiaZOO in Kerkrade
Deze mooie dierentuin in Limburg is in 2018 door ANWB gekroond tot ‘Leukste Uitje van Nederland’. Naast veel indrukwekkende dieren, zoals brullende leeuwen en gorilla's, heeft GaiaZOO ook DinoDome; een binnenspeeltuin van wel 2.500 vierkante meter. Loop over de spannende touwbruggen of neem eens plaats in een gezellige lodge en geniet van wereldse gerechten.

Ook met regen naar een dierenpark

In Nederland kun je het weer nooit voorspellen. Gelukkig zijn er ook in de kou en regen veel dierentuinen in Nederland nog leuk om te bezoeken. Veel parken hebben namelijk overdekte gedeeltes, zoals aquaria, woestijnen, regenwouden etc. Ook de speelgebieden zijn soms overdekt. Zo kun je prima even schuilen als het met bakken uit de lucht komt.Meisje in aquarium

Een dagje dierentuin in de winter

In tegenstelling tot wat de meeste mensen denken, blijven veel dierentuinen in de winter open. Je kunt er hele jaar door terecht voor een leuk dagje uit. En het mooie is; het is er vaak rustiger dan in het hoogseizoen. Alleen Dolfinarium en Apenheul gaan vanaf november dicht en WILDLANDS Adventure Zoo is gesloten met Oud en Nieuw.

Verder kun je dus prima in de winter naar Artis, Safaripark Beekse Bergen, Dierenpark Amersfoort, Burgers’ Zoo en nog veel meer leuke dierentuinen in Nederland. En ondanks dat sommige dieren misschien minder actief zijn, kan de winter voor bijzondere plaatjes zorgen. Wat dacht je bijvoorbeeld van een pasgeboren jong die voor het eerst in aanraking komt met sneeuw? Bijzonder!

De leukste dierentuinen met korting op VakantieVeilingen

Bij ons kun je het hele jaar door meebieden op de leukste dierentuinen in Nederland en België. En het fijne is; je bepaalt zelf de prijs! Zou betaal je dus nooit te veel voor jouw dagje dierentuin. Liever op een ander moment naar de dierentuin met korting? Geen probleem! Schrijf je hieronder in voor onze nieuwsbrief en we houden je op de hoogte van de nieuwste én leukste veilingen.

    Bekijk ook:

    Populaire dierentuinen

    Safaripark Beekse Bergen tickets voor 2 personen

    € 32

    00:09:22
    Bekijk alle dierentuinen