Tips voor een museum in Arnhem

Of je nu van geschiedenis, cultuur of kunst houdt; in de verschillende musea in Arnhem is er voor ieder wat wils. Combineer jouw museumbezoek met een dagje shoppen in de stad of met een bezoek aan een wellness. Zo heb je een leuk dagje uit
Bekijk alle musea in Arnhem

Naar het museum in Arnhem

We hebben de leukste musea in Arnhem voor je uitgelicht:

1. Nederlands Openluchtmuseum
Keer terug in de tijd en ontdek hoe men vroeger in Nederland leefde. Stap binnen in een arbeidershuisje uit de jaren ’70, dwaal door een doolhof van Amsterdamse straatjes en eet poffertjes op het dorpsplein. Het leuke is dat alle gebouwen in dit Arnhems museum vroeger ergens in Nederland hebben gestaan.

2. Nederlands Watermuseum
Al spelend leer je in het Nederlands Watermuseum alles over water. Zo kun verschillende proeven uitvoeren, je eigen shampoo maken en zelfs op onderzoek gaan in het riool! Ook leer je in dit museum in Arnhem wat het inhoudt om onder de zeespiegel te leven. Kortom: een leuk dagje uit met kinderen.Museum Arnhem Watermuseum
3. Airborn At The Bridge
De slag om Arnhem in 1944 is een belangrijke gebeurtenis in onze geschiedenis. In Airborn At The Bridge heb je niet alleen uitzicht op de wereldberoemde John Frostburg. Je hoort ook de persoonlijke verhalen van 3 militairen die streden om deze plek. De entree is gratis en Airborn At The Bridge is onderdeel van het Airborn Museum, een museum bij Arnhem.

4. Erfgoedcentrum Rozet en Historische Kelders
Duik in het verleden van de stad aan de hand van voorwerpen, verzamelingen en multmediale presentaties. De geschiedenis gaat terug tot 1900! Het leuke is dat je in dit Arnhems museum ook zelf op zoek kunt gaan naar bronmateriaal. Vanaf het panoramaterras heb je een prachtig uitzicht over de stad, maar je kunt ook onder de grond duiken. Hier bevinden zich 36 kelders (Historische Kelders Arnhem) die worden gebruikt voor exposities en evenementen, maar je kunt ook een rondleiding in dit museum in Arnhem volgen.

5. Museum Bronbeek
Dit museum in Arnhem vertelt de geschiedenis van Nederlands-Indië. Leuk weetje is dat het voorheen een tehuis was voor veteranen van het Koninklijk Nederlands-Indische Leger (KNIL) dat in 1863 werd geopend. Naast de vaste tentoonstelling ‘Het verhaal van Indië’ is er ook veel aandacht voor de Tweede Wereldoorlog. Een bezoek aan dit Arnhems museum is natuurlijk niet compleet zonder een lekkere Indische maaltijd in het restaurant.

Nog niet uitgekeken? Andere leuke musea in Arnhem zijn: Museum Vliegbasis Deelen, Connexxion Trolleybusmuseum en het Nederlands Wijnmuseum.Museum Arnhem Bronbeek

Combineer je bezoek aan een Arnhems museum

Heb je geen zin om de hele dag naar een Arnhems museum te gaan? Dan kun je jouw bezoek prima combineren met een ander dagje uit in Gelderland. Wat dacht je van een bezoek aan een dierentuin? Een leuke afwisseling als er kinderen meegaan naar het museum in Arnhem. Zo kun je in Arnhem zelf naar Burgers Zoo. Gaan er geen kids mee? Dan is een combinatie met een sauna in Gelderland ook een aanrader. Zo liggen Thermen Bussloo of de Veluwse Bron op iets meer dan 30 minuten rijden. Natuurlijk kun je ook gewoon in de stad blijven en lekker winkelen, uit eten gaan of genieten van een high tea of uitgebreide lunch.

Bepaal zelf de prijs van de musea in Arnhem

Zin gekregen in een bezoek aan 1 van de musea in Arnhem? Op onze website bepaal je zelf de prijs van je tickets. Bied dus snel mee!

    Bekijk ook:

    Populaire musea in Arnhem

    The Amsterdam Dungeon incl. drankje voor 2 personen

    02:41:51
    Bekijk alle musea in Arnhem