Opwarmen in een Finse sauna

Heb je wel eens van een Finse sauna gehoord? Nee, echt niet? Dan mis je wel echt iets in je leven. Zodra je namelijk een Finse sauna binnenstapt en de deur achter je dicht doet, komt er een heerlijk warme lucht je tegemoet. Gooi nog wat water op de gloeiendhete stenen en zoek een lekker plekje op de houten bank. Je zweet behoorlijk, zodat alle gifstoffen je lichaam kunnen verlaten. Je spieren ontspannen. De Finse sauna is niet voor niets een klassieker onder de sauna’s. Enne… zoals voor zo veel dingen in het leven geldt ook voor de Finse sauna dat het nog een stuk gezelliger is als je er samen met iemand in zit. Een 2 persoons Finse sauna ingaan is dan ook een dikke aanrader! Met wie zit jij denk je het liefst in een 2 persoons Finse sauna?

Zowel Nederland als België barsten gelukkig van de wellness resorts die beschikken over zowel 2 persoons Finse sauna’s als ook grotere Finse sauna’s. Het enige heikele punt is misschien dat een bezoek aan zulke wellness resorts met Finse sauna’s flink in de papieren kan lopen. Maar niet getreurd, want dit betekent gelukkig zeker niet dat je de Finse sauna aan je voorbij moet laten gaan. Op VakantieVeilingen kun je namelijk dagelijks meebieden op entreetickets voor wellnessresorts die beschikken over Finse sauna’s in zowel Nederland als België. Lees dus vlug verder, raak geïnspireerd en win vandaag nog toegang tot een fijne Finse sauna. Woehoe! Wij wensen je in ieder geval alvast heel veel plezier.

Bekijk alle sauna-veilingen

Wat is een Finse sauna?

Een Finse sauna is een houten sauna waarbinnen de temperatuur minimaal 80°C is en op kan lopen tot maar liefst 120 °C. Daardoor ga je als saunabezoeker al heel erg snel zweten. Maar gelukkig zijn de muren en zitoppervlakken van hout. Dit ademt en voert overtollig vocht af, maar houdt tegelijkertijd de warmte vast. Eenmaal opgewarmd blijft het hout warmte uitstralen op een constante temperatuur. Deze stralingswarmte bereikt het onderliggende spierweefsel van je huid. En dat terwijl de temperatuur nog steeds verdraagzaam of zelfs aangenaam is. Volgens Finnen - hoe kan ‘t ook anders - is dit de enige saunasoort die zijn naam eer aan doet. Een heerlijk momentje wellness dus, zo’n Finse sauna!

Finse-Sauna-badjas-VakantieVeilingen

De Finse sauna: een eeuwenoud ritueel

Het principe van een sauna komt van oorsprong uit Finland, het land van de 1.000 meren. Al ruim 2.000 jaar geleden hadden Finnen het briljante idee om in een kleine ruimte stenen op te warmen tot ze gloeiend heet waren. De stenen bleven namelijk lang heet, waardoor ze het lekker warm hielden in de koude wintermaanden! In de loop van de jaren ontdekten de Scandinaviërs de werking van hout en bouwden zij de Finse sauna’s. Deze werden vaak zo dicht mogelijk bij het meer gezet. Zo konden ze na elk bezoek gelijk koelen in het frisse natuurwater, waardoor hun lichaamstemperatuur daalde en zij gelijk weer terug konden, hun Finse sauna in.

Vandaag de dag zie je deze idyllische houten hutjes terug bij mensen in de achtertuin, in luxe hotels en natuurlijk vooral ook in wellnessresorts. Sterker nog, vrijwel ieder resort heeft wel een Finse sauna in de aanbieding. Heb je inmiddels al zin gekregen om lekker een 2 persoons Finse sauna in te duiken? Begrijpelijk, want dat is ook echt pure verwennerij!

Finse-buitensauna-VakantieVeilingen

Finse sauna: gebruiksaanwijzing

Bij 80°C tot 90°C is de sauna op temperatuur en kun je naar binnen gaan. De lucht zal nog wat droog zijn, daarom staat er meestal een bak met water in. Schep wat water op de gloeiendhete stenen en zowel de luchtvochtigheid als de gevoelstemperatuur zullen stijgen. Vanwege de hygiëne word je wel aangeraden om vooraf te douchen en een handdoek mee te nemen de sauna in. Zo staat niks je meer in de weg om intens te gaan genieten!

Finse-sauna-opgieten-VakantieVeilingen

Hoe lang mag je in de Finse sauna?

Je mag 8 tot 15 minuten aaneengesloten in een Finse sauna blijven zitten. Als je langer blijft zitten, stijgt je lichaamstemperatuur tot het koortsniveau. Luister vooral naar je eigen lichaam om te bepalen hoe lang je precies binnen blijft. Wist je dat het bovenin de sauna stukken warmer is dan op de onderste rij? Om het langer vol te houden ga je dus beneden liggen en voor een intensere ervaring plaats je jouw handdoek boven. Denk je dat het jou lukt om je hoofd zo lang mogelijk koel te houden in een 2 persoons Finse sauna?

2 persoons Finse sauna

Beeld jezelf eens in dat je je onderdompelt in pure ontspanning in een intieme omgeving… Een 2 persoons Finse sauna biedt precies dat én meer. In de knusse omgeving van een 2 persoons Finse sauna kunnen jij en je partner, familielid of vriend(in) gezellig samen genieten van de rustgevende warmte en de verkwikkende geuren van hout. De 2 persoons Finse sauna creëert een fijne sfeer waarin jullie tijd hebben voor elkaar en samen kunnen ontspannen, weg van de drukte van het dagelijks leven. Terwijl de warmte je spieren ontspant en je hoofd kalmeert, ervaar je diepe verbondenheid die ontstaat in deze kleine oase van rust. Dankzij z’n intieme setting is de 2 persoons Finse sauna dé ideale plek om quality time met je dierbare door te brengen.

Finse sauna’s met korting bij VakantieVeilingen

Ook zoveel zin gekregen in een bezoek aan deze klassieke houten sauna? Bij wellnessresorts als de Zwaluwhoeve, Thermen Bussloo en Spa Sport Hotel Zuiver vind je ze. Maar ook kleinschalige sauna’s en wellnesshotels hebben vaak Finse sauna’s in de aanbieding. In zowel Nederland als België vind je gelukkig talloze wellness resorts en sauna’s in alle soorten en maten.

Neem eens een kijkje op VakantieVeilingen. Wij hebben altijd een breed aanbod aan sauna's online staan. Bied mee op een veiling en bepaal zelf de prijs die je voor dit ontspannen momentje betaalt. Als eerste op de hoogte blijven van ons nieuwste sauna-aanbod? Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief. Enne pssst… vergeet je niet om ons even te laten weten hoe geweldig je het hebt gehad? Dat kunnen we zeker waarderen. Jeej!

      Populaire sauna's

      Thermen Mineraal dagentree voor 2 personen (België)

      00:26:57
      Bekijk alle sauna-veilingen