Naar een museum in Friesland

Op zoek naar een leuk museum in Friesland? In het hoge Noorden zijn er genoeg om uit te kiezen. Dus ga je een dagje naar Sneek, Leeuwarden of andere bekende plaats in de provincie? Combineer je dagje uit dan met een bezoek aan een museum in Friesland, zoals het Fries museum of het scheepvaartmuseum. We zetten er een aantal voor je op een rijtje.
Bekijk alle museum-veilingen

Top 5 musea in Friesland

Volgens Tripadvisor (2018) zijn dit de best beoordeelde musea in Friesland

1. Koninklijk Eise Eisinga Planetarium (Franeker)
Al eens een planetarium gezien? In dit prachtige grachtenhuis in Franeker kun je de oudste, nog werkende zien, gebouwd door Eise Eisinga. Bekijk de stand van de planeten, astronomische instrumenten en bewonder een expositie over het zonnestelsel en heelal.

2. Fries museum (Leeuwarden)
In de hoofdstad van Friesland, vind je het Fries Museum. Hier ontdek je alles over het typische Friesland, de elf steden en het platteland. Er zijn verschillende tentoonstellingen en exposities met werken van (wereld)beroemde kunstenaars. Daarnaast kun je workshops volgen, voorstellingen bekijken en leuke cadeautjes kopen. Fries museum3. Jopie Huisman Museum (Workum)
Dit museum in Friesland ligt in Workum en draait volledig om het leven van de Friese schilder Jopie Huisman. Je kunt de mooiste werken van deze autodidacte meesterschilder hier bewonderen.

4. Fries scheepvaart museum (Sneek)
De naam zegt het al, in dit museum in Friesland leer je alles over de scheepvaart van vroeger en nu. Er zijn ruim 22.000 voorwerpen en bijna 43.000 foto’s tentoongesteld. Daarnaast is er een bibliotheek, kun je leren over de geschiedenis van de stad Sneek, en zie je uiteraard schepen.

5. Keramiek Museum Princessehof (Leeuwarden)
Dit keramiekmuseum vind je in de binnenstad van Leeuwarden, in het stadspaleis van Maria Louise van Hessen-Kassel, voorouder van Willem-Alexander. Hier kun je collecties keramiek bewonderen, van keizerlijk porselein uit China tot Delfts Blauw. Daarnaast zijn er altijd wisselende tentoonstellingen en krijg je een indruk van het leven va wereldkunstenaar M.C.Escher, die geboren is in dit pand.

Naar een ander museum in Friesland

Natuurlijk zijn er nog veel meer musea in deze provincie te vinden. Gek op de natuur en op zoek naar een leuk dagje uit met kinderen? Dan is Natuurmuseum Fryslân een goed idee. Hier kunnen de kids zelf doen en ontdekken. Verder kun je nog naar familiemuseum Joure met alles over koffie, klokken en meer. Museum Belvédère in Heerenveen-Oranjewoud en het Fries Verzetsmuseum in Leeuwarden zijn ook zeker de moeite waard om te bezoeken.

Ga je het water over en een dagje naar Terschelling? Dan mag een bezoek aan het Wrakkenmuseum niet uitblijven. Voor het goedkoop scoren van museumtickets, kun je elke dag meebieden op onze veilingen.

      Populaire musea

      Body Worlds: op reis door het menselijk lichaam (2 p.)

      7

      02:30:16
      Bekijk alle museum-veilingen