Naar een museum in Dordrecht

Ga je een dagje naar Dordrecht of omgeving? Dan mag een bezoekje aan een museum niet missen. Interessant, leerzaam en vaak vermakelijk voor jong en oud. We hebben een aantal musea in Dordrecht voor je op een rijtje gezet.
Bekijk alle museum-veilingen

Musea in Dordrecht

Zoals vaak het geval is, vind je de meeste musea van Dordrecht in en rond het centrum. Zo kun je er meerdere bezoeken en er een compleet dagje uit van maken.

Het Dordrechts museum
Dit is 1 van de bekendste musea van Dordrecht en ligt aan de Museumstraat. Hier kun je 6 eeuwen aan Nederlandse schilderkunst bewonderen. Gezien de wisselende events en exposities, blijft het interessant en kun je er gemakkelijk vaker naartoe. Het Hof van Nederland is onderdeel van dit museum in Dordrecht.

Huis van Gijn
In dit huis woonde zakenman en jurist Simon van Gijn van 1864 tot 1922. Hij was een enthousiaste verzamelaar van prenten, schepen, meubels, wapens, speelgoed, keramiek en zilver. Zijn collecties zijn openbaar gemaakt en kun je dus bekijken in het huis.

Het Nationaal Onderwijsmuseum
In dit museum in Dordrecht leer je alles over het onderwijs van vroeger, nu en de toekomst. Ga naar tentoonstellingen, doe mee aan activiteiten en bekijk de collectie van meer dan 390.000 voorwerpen die iets met het onderwijs te maken hebben. Museum DordrechtMuseum 1940 – 1945
Dit verzetsmuseum laat een grote collectie uniformen, wapens en andere gebruiksartikelen zien uit de Oorlogsdagen. En in het bijzonder alles betreft de regio Dordrecht.

Dordts Patriciërshuis
Voor een mooie collectie van Dordtse schilders, zoals Cornelis Kuipers, ga je naar dit museum in Dordrecht.  Daarnaast kun je hier terecht voor een fotoshoot, high tea en vergadering. In de Maaskamer heb je een prachtig uitzicht op 1 van de drukste drierivierenpunten van Europa.

Naar een museum buiten Dordrecht

Wil je meer culturele, leerzame uitjes? Dan kun je natuurlijk ook naar musea buiten Dordrecht. Er zijn er genoeg te vinden in Zuid-Holland en verder in het land. Bij ons kun je dagelijks meebieden op de leukste veilingen van uitjes, zo ook musea. En het mooie is, je bepaalt zelf de prijs!

      Populaire musea

      Seniorenvoordeelpas: 1 jaar lang korting op dagjes uit

      00:45:30
      Bekijk alle museum-veilingen