Naar een museum in Amersfoort

Ga je een dagje naar Amersfoort of omgeving? Dan kan een bezoek aan een museum niet uitblijven. Er zijn er een paar in de stad te vinden waar je een leuk dagje uit mee kunt vullen. We hebben de top 4 musea in Amersfoort voor je uitgelicht.
Bekijk alle museum-veilingen

Top 4 musea in Amersfoort

Volgens Tripadvisor (2018) zijn dit de best beoordeelde musea in Amersfoort:

1. Mondriaanhuis
Ontdek het iconische werk en leven van kunstenaar Piet Mondriaan. Het Mondriaanhuis is zijn geboortehuis en heropend als museum voor het publiek. Je kunt er niet alleen z’n kunstwerken bekijken, maar ook dingen doen. Maak je eigen kunstwerk in het Doe-het-zelf-atelier, volg een cursus kunstgeschiedenis of doe mee met een workshop. Een belevenis voor jong en oud, dus zeker een aanrader voor een dagje uit met het gezin!

2. Museum Flehite
Dit kunsthistorisch museum in Amersfoort is verdeeld over 3 historische panden, gebouwd in de 16e eeuw. Hier leer je alles over de geschiedenis van Amersfoort. Er zijn vaak wisselende tentoonstellingen met (inter)nationale kunst uit de 19e en 20e eeuw. Je kunt dit museum dus vaker bezoeken! Historie Amersfoort3. Mannenzaal van het St. Pieters en Bloklands Gasthuis
De Mannenzaal is 1 van de mooiste monumenten van Amersfoort. Hier kun je de 22 origineel bewaarde bedstedes bekijken en zo een beeld krijgen van hoe de bewoners hier leefden. Het heeft ook een prachtige, intieme kapel, die vroeger gebruikt werd als kerk. Tegenwoordig kun je het pand huren voor gelegenheden, zoals een lezing, bruiloft of concert.

4. Cavaleriemuseum
Op het terrein van de Bernhardkazerne in Amersfoort ligt dit museum. De historische collectie is verdeeld over 2 gebouwen. In het Sint Jorisgebouw kun je naast o.a. handvuurwapens, schilderijen, uniformen en miniaturen ook tijdelijke tentoonstellingen bewonderen. Het 2e museumgebouw, het Landsverkgebouw, is vernoemd naar de 1e pantserwagen van de Nederlandse Cavalerie, Landsverk. Hier wordt een deel van de collectie voertuigen tentoongesteld. De andere tanks en pantserwagens vind je in de buitenexpositie.

Naar een museum vlakbij Amersfoort

Natuurlijk kun je ook altijd nog naar een museum net buiten Amersfoort. Zo moet je bijvoorbeeld eens in Paleis Soestdijk geweest zijn. Of kies een museum in Utrecht, in deze stad is er ook keuze zat! We veilen dagelijks entreetickets voor de leukste musea in Amersfoort en de rest van Nederland. Doordat je vanaf € 1,- kunt meebieden, bespaar je al snel flink op de reguliere prijs!

      Populaire musea

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (2 p.)

      3

      14:18:06
      Bekijk alle museum-veilingen