De beste sauna's en beautycentra in Nederland

In de drukke wereld van nu zijn zelfzorg en ontspanning belangrijker dan ooit. We rennen met z’n allen van hot naar her en als we tussendoor niet genoeg momenten voor onszelf nemen, vallen we op den duur om. De bekende Amerikaanse schrijver Henry James schreef dan ook niet voor niets de volgende wijze woorden: ‘De kunst van ontspanning is een deel van de kunst van het leven’. Een waarheid als een koe! Hoe je je persoonlijke batterij écht weer even oplaadt? Met een bezoek aan een sauna of beautycentrum. Ons land telt momenteel maar liefst 168 van deze wellnesscentra, dus dat jij door de bomen het bos niet meer ziet, is niet zo gek. Geen paniek, want in dit artikel vertellen wij je precies waar je moet zijn en zetten wij de topsauna’s en -beautycentra voor je op een rijtje. Lees dus snel verder en verheug je alvast op je volgende dagje vol luxe!

Bekijk hier alle sauna's

Waarom zijn sauna’s en beautycentra belangrijk?

Gezondheidsvoordelen

Een bezoek aan de sauna zorgt er niet alleen voor dat jouw lichaam en spieren zich ontspannen, maar heeft ook zeker een positieve invloed op je mentale gezondheid. Je hoeft even helemaal nergens aan te denken en komt écht tot jezelf, waardoor je er voorlopig wel weer even tegenaan kunt. Ook niet geheel onbelangrijk: uit onderzoek van de universiteitskliniek Charité in Berlijn blijkt dat regelmatig saunabezoek je weerstand verbetert. Door de warmte maakt je lichaam meer witte bloedcellen aan, waardoor je beter bestand bent tegen ziektes. Als klap op de vuurpijl zorgt de hitte er ook nog eens voor dat jij glanzend haar én een stralende huid krijgt! De hoge temperatuur zorgt ervoor dat je gaat zweten, je poriën opengaan en je bloedvaten wijder worden. Zo verlies je niet enkel vocht, maar ook vuil en talg. Tegelijkertijd maakt je hoofdhuid een stof aan dat je haar in goede conditie houdt. Wat zal jij stralen…

Het luxe gevoel

In sauna’s en beautycentra smelten luxe en weldaad samen om zo een betoverende ervaring te creëren. Zorgen smelten moeiteloos weg en spanningen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Ook bieden de centra een scala aan behandelingen die doordrenkt zijn van pure luxe en bedoeld om het lichaam én de geest te verwennen. Van revitaliserende gezichtsbehandelingen tot weldadige massages; elke ervaring is doordrenkt van weelde en vakmanschap. Zin in?!

Pssst… Ben jij een saunadebutant? Lees dan onze tips om zo comfortabel mogelijk te genieten van je 1e saunabezoek.luxe sauna met een panoramisch uitzicht over de natuur

Topsauna’s in Nederland

Thermen Bussloo

Gelegen aan een schitterend meer, biedt Thermen Bussloo een uitgebreide selectie sauna’s, baden en wellnessfaciliteiten. De weelderige omgeving en hoogwaardige behandelingen maken het tot een favoriete bestemming voor ontspanning en verjonging.

Elysium

Voor rust ben je in dit wellnessresort in Bleiswijk zéker aan het juiste adres. Elysium biedt diverse sauna’s, baden en behandelingen. Met name de exotische sfeer maakt het resort een populaire keuze onder bezoekers.

SpaZuiver

SpaZuiver, gelegen in het Amsterdamse Bos, staat bekend om z’n moderne faciliteiten en luxe behandelingen. Stadsbewoners bezoeken dit resort vooral vanwege het rustgevende uitzicht op het bos én de diverse sauna’s, ontspanningsruimtes en zwembaden.

Veluwse Bron

Omringd door natuur ontbreekt het je in wellnessresort Veluwse Bron aan niets. Het uitgestrekte terrein en de serene omgeving zorgen voor gevoelens van pure luxe en ontspanning.

Thermen Soesterberg

Met een focus op duurzaamheid en wellness biedt Thermen Soesterberg verschillende sauna’s, buitenbaden en andere faciliteiten. De groene omgeving is de kers op de taart.

Behoefte aan nog wat meer verdiepende kennis? Lees dan ons artikel over verschillende soorten sauna’s en hun voordelen.vrouw die gemasseerd wordt

Beste beauty- en spabehandelingen

Het moment is daar: je hebt hét perfecte centrum uitgekozen. Maar dan dient de volgende vraag zich aan, want wat voor behandeling(en) wil je? Wij helpen je ook op dit gebied op weg.

Massage

Verschillende soorten massages, zoals Zweedse, diepe weefsel en hot stone massage, zorgen voor extra ontspanning, verlichting van spierspanning en een betere doorbloeding.

Gezichtsbehandelingen

Gezichtsbehandelingen kunnen variëren van reinigende en hydraterende behandelingen tot diepgaande exfoliatie en verjongende behandelingen. Populair zijn microdermabrasie, chemische peelings en gezichtsmassages.

Voetreflexologie

Deze bijzondere behandeling is gebaseerd op het idee dat bepaalde punten op de voeten corresponderen met organen en systemen in het lichaam. Massage van deze punten kan ontspanning en balans in het lichaam bevorderen.

Aromatherapie

Aromatherapie maakt gebruik van essentiële oliën om zowel fysieke als mentale genezing te bevorderen. Dit soort therapie kan worden geïntegreerd in massages, baden en lichaamsbehandelingen.

Lichaamsscrubs

Deze behandelingen helpen de huid te vernieuwen en hydrateren. Ze kunnen ingrediënten als zeezout, suiker, klei en hydraterende oliën bevatten om de huid te exfoliëren en te voeden.

Tips voor je bezoek

Jouw sauna-ervaring naar een hoger niveau tillen, kan op veel verschillende manieren. Zoals voor zo veel dingen in het leven, geldt ook voor een saunabezoek dat een goede voorbereiding het halve werk is. Bedenk van tevoren of je het geen probleem vindt om in je adamskostuum rond te huppelen of dat je liever de voorkeur geeft aan een badkledingdag. Ga ook na welke spullen je allemaal mee moet nemen. Denk hierbij aan accessoires, zoals bijvoorbeeld een hoofdsteun of kussentje.

Eenmaal in de sauna, zijn er verschillende ontspanningstechnieken die je kunt toepassen. Ingewikkeld? Nee hoor, denk hierbij aan simpele ademhalingsoefeningen of eenvoudige meditaties. Kleine moeite, groot genot. De meest comfortabele zit- of lighouding verschilt per persoon. Rechtop zitten of juist lekker languit op je rug liggen; doe vooral waar jij je goed bij voelt. Let je wel op dat je niet in slaap valt? Zzz…

Lees voor een uitgebreider advies onze blog over het optimaliseren van je sauna-ervaring.vrouw die naar links kijkt terwijl ze zich in een dampend bad bevindt

Veelgestelde vragen

Wat zijn de gezondheidsvoordelen van een saunabezoek?

Sauna’s en beautycentra bieden veel gezondheidsvoordelen. Er een dag doorbrengen zorgt voor een vermindering van fysieke én mentale stress, verbetert je weerstand en geeft zowel je huid als haar een boost.

Hoe kies je het perfecte beautycentrum voor jou?

Dit is erg persoonlijk. Hieronder enkele punten die je kunt meenemen in je overweging:

  1. Doel en behoeften
  2. Locatie
  3. Reputatie en recensies
  4. Faciliteiten en aanbod
  5. Sfeer

Wat zijn de gemiddelde kosten van een dagje wellness in Nederland?

De gemiddelde kosten variëren en zijn afhankelijk van factoren als de locatie, aangeboden faciliteiten en eventuele extra behandelingen. Over het algemeen liggen de kosten tussen de € 20,- en € 100,- per persoon per dag.

Zijn er speciale arrangementen of kortingen beschikbaar?

Het kan bijna niet anders dan dat jij na het lezen van dit alles staat te trappelen om jouw volgende saunabezoek in te plannen. Logisch, want je weet nu precies waar je moet zijn. Extra fijn als je jouw dagje wellnesscentrum dan ook nog eens met korting kunt winnen, nietwaar? Precies, dat is alles wat je wil en meer. Op VakantieVeilingen veilen we het hele jaar tickets met korting voor diverse sauna’s in Nederland. Kijk snel of de in dit artikel genoemde toppers ertussen zitten óf kies een andere fijne locatie uit. Dat je lekker zen wordt, is 1 ding dat zeker is…

      Populaire wellnessresorts

      Thermen Dilbeek dagentree voor 2 personen (België)

      2

      01:00:47
      Bekijk hier alle sauna's