Ontdek de beste reisbestemmingen voor Nederlandse vakantiegangers

Ha vakantieganger! Nog niks geboekt voor dit jaar? Dan wordt het hoog tijd om je favoriete bestemming uit te kiezen en de boel te plannen. En heb je nou nog geen inspiratie voor een toffe reisbestemming, dan helpen wij je graag op weg met dit artikel. Je leest hier over tientallen steden, badplaatsen en exotische plekken waar jij optimaal geniet van je reis én je krijgt de beste tips over hoe je jouw vakantie tot in de puntjes voorbereidt. Bon voyage!
Bekijk hier alle vakanties

Nederlandse vakantiebestemmingen

Ons kleine kikkerlandje is dan niet zo groot, maar heeft wél van alles te bieden. Voor natuurfanaten, strandgangers en stadsliefhebbers is er genoeg te beleven. Geniet van de uitgestrekte zandstranden van Scheveningen, Noordwijk en Zeeland of wandel door prachtige gebieden als de Biesbosch, Veluwe, Utrechtse Heuvelrug of het waddengebied. Ook zijn er verschillende bruisende steden die absoluut een bezoek waard zijn. Ontdek de Rotterdamse architectuur, het charmante en gezellige hart van Utrecht of de historische grachten van Amsterdam. Zo zie je maar weer dat je voor een mooie vakantie helemaal niet ver hoeft te gaan. Tijdens je verblijf in Nederland kun je kiezen voor de luxe van een hotel óf je verblijft gezellig met het gezin op een camping of vakantiepark.
Strand Zandvoort

Top 10 bestemmingen in Nederland

  • Amsterdam: in onze bruisende hoofdstad vind je een rijke cultuur, historische bezienswaardigheden, topmusea en schilderachtige grachten.
  • Den Haag: in het politieke centrum van Nederland bezoek je culturele instellingen en plof je neer op prachtige stranden. Bewonder ook zeker de beste Nederlandse schilderkunst in het beroemde Mauritshuis.
  • Rotterdam: modern en dynamisch; dat is 010. De stad staat bekend om z’n indrukwekkende architectuur en geweldige winkel- en eetgelegenheden.
  • Utrecht: een charmante stad met prachtige grachten, middeleeuwse architectuur, gezellige terrasjes en een levendige studentencultuur.
  • Zeeland: deze provincie telt kilometerslange zandstranden, pittoreske kustplaatsjes en prachtige duinen. Ideaal voor strand- en natuurliefhebbers dus.
  • De Veluwe: een uitgestrekt natuurgebied met dichte bossen, heidevelden en wilde dieren, waaronder het beroemde Nationaal Park De Hoge Veluwe.
  • Texel: 1 van de prachtige Waddeneilanden waar rust, natuur, uitgestrekte duinen en gezellige dorpjes samenkomen. Door de overtocht voelt het echt alsof je alles even achter je laat.
  • Maastricht: een stad met een rijke geschiedenis, indrukwekkende architectuur, prachtige pleinen en een bourgondische sfeer. Nét alsof je in het buitenland bent.
  • Groningen: een levendige studentenstad met historische gebouwen en gezellige winkelstraten.
  • Giethoorn: ook wel het 'Venetië van Nederland' genoemd. Dit charmante dorp staat bekend om z’n grachten, traditionele houten bruggen en pittoreske waterwegen.

Europese vakantiebestemmingen

Iets meer tijd en budget? Pak dan de auto, trein of het vliegtuig en ontdek een Europese bestemming.  Ook in Europa kun je kiezen voor een stedentrip, relaxvakantie op het strand of avontuurlijke vakantie in de natuur. Ga bijvoorbeeld voor de romantische straatjes van Parijs, laat je betoveren door de historische pracht van Rome mét Italiaanse gelato, trotseer de adembenemende natuur van de Zwitserse Alpen in Zwitserland of geniet van zonovergoten stranden en een levendig nachtleven op Ibiza. Geloof ons maar: Europa wacht op je met een schatkist vol onvergetelijke ervaringen.
Amalfi coast

Top 10 bestemmingen in Europa

  • Barcelona, Spanje: verken de bruisende straten van deze wereldse stad, bezoek de iconische Sagrada Família en geniet van de heerlijke tapas en sangria. Vamos!
  • Santorini, Griekenland: ontspan op de adembenemende stranden, verken de pittoreske dorpjes met witgekalkte huizen en droom lekker weg tijdens de mooiste zonsondergangen.
  • Parijs, Frankrijk: dwaal door romantische straatjes, bezoek wereldberoemde bezienswaardigheden zoals de Eiffeltoren en geniet van de Franse keuken en wijn.
  • Reykjavik, IJsland: ontdek de betoverende landschappen met vulkanen, geisers en watervallen, ontspan in de warmwaterbronnen en laat je betoveren door het noorderlicht.
  • Dubrovnik, Kroatië: verken de prachtige oude stad, wandel over de imposante stadsmuren en geniet van kristalheldere wateren. De stad wordt niet voor niks ‘Parel van de Adriatische Zee’ genoemd.
  • Ibiza, Spanje: of je nu wilt zonnebaden op rustige baaien, yoga wilt beoefenen bij zonsondergang of genieten van bruisende strandfeesten; Ibiza biedt de ideale mix van ontspanning en plezier.
  • Edinburgh, Schotland: leer over de rijke geschiedenis van de stad, bezoek Edinburgh Castle en geniet van de festivals en traditionele Schotse gerechten.
  • Amalfikust, Italië: bewonder de adembenemende kustlijn, verken de kleurrijke dorpjes langs de steile kliffen en geniet van de lekkerste pasta’s en pizza’s. Bon appetit!
  • Berlijn, Duitsland: duik in de fascinerende geschiedenis van de stad en bezoek de Berlijnse Muur. Geniet daarnaast van te gekke nachtclubs, hippe wijken, kunst en muziek.
  • Algarve, Portugal: leg je lakentje neer op zonovergoten stranden, verken charmante kustplaatsjes en proef heerlijke zeevruchten.

Exotische vakantiebestemmingen buiten Europa

Je maakt er pas écht een onvergetelijke reis van als je de Europese grenzen over gaat. Buiten Europa vind je exotische vakantiebestemmingen waar je allerlei activiteiten onderneemt of juist lekker met je blote billen op een strand ligt. Snorkel en duik bij kleurrijke koraalriffen bij de Malediven, ervaar de mystiek van Machu Picchu in Peru, waar je kunt wandelen door de oude Inca-ruïnes óf slenter door levendige souks in Marrakech. Benieuwd naar andere bijzondere reisbestemmingen? Speur snel de top 10 door.
Wit strand met palmbomen hangmat

Top 10 bestemmingen buiten Europa

  • Machu Picchu, Peru: verken de oude Inca-stad hoog in de bergen, wandel over de beroemde Inca Trail en ervaar de schoonheid van de Andes.
  • Galapagos-eilanden, Ecuador: op deze afgelegen eilanden observeer je wilde dieren zoals reuzenschildpadden, zeeleeuwen en blauwvoetgenten. Spectaculair!
  • Kyoto, Japan: ervaar de harmonie van traditionele en moderne cultuur, bezoek prachtige tempels en bewonder vroeg in de lente de roze kersenbloesems.
  • Serengeti National Park, Tanzania: maak een onvergetelijke safari, spot de Big Five en ervaar de overweldigende natuurpracht.
  • Malediven: reis af naar een paradijs van witte zandstranden, turquoise wateren en luxe resorts. Hier kun je ontspannen, snorkelen en duiken tussen koraalriffen. Vet!
  • Great Barrier Reef, Australië: verken 's werelds grootste koraalrif, ga snorkelen of duiken tussen kleurrijke zeedieren en bewonder het onderwaterlandschap als nooit tevoren.
  • Marrakech, Marokko: dompel jezelf onder in de betoverende sfeer van de medina, bezoek de bruisende souks en geniet van smakelijke tajines en couscous.
  • Amazoneregenwoud, Brazilië: in het grootste tropische regenwoud ter wereld vaar je over de machtige Amazone-rivier en ontdek je een overvloed aan unieke planten- en diersoorten. Groen, groener groenst.
  • Patagonië, Argentinië/Chili: wandel door adembenemende landschappen van gletsjers, besneeuwde bergen en fjorden. Ruige schoonheid ten top.

Tips en aanbevelingen voor het plannen van je vakantie

Bij het plannen van je vakantie kun je met verschillende factoren rekening houden. Volg onderstaande 6 stappen om je reis tot in de puntjes voor te bereiden.

Stap 1: bepaal je budget en stel een realistisch uitgavenplan op.

Stap 2: denk goed na over de reisperiode en reisduur.

Stap 3: doe grondig onderzoek naar je bestemming, inclusief het weer, lokale gebruiken en bezienswaardigheden.

Stap 4: maak een flexibel reisschema met voldoende vrije tijd en ruimte voor onverwachte gebeurtenissen.

Stap 5: zoek accommodaties en vervoer ruim van tevoren om de beste deals te krijgen.

Stap 6: vergeet niet om reisverzekering af te sluiten en zorg ervoor dat je alle benodigde reisdocumenten in orde hebt.
Man wijst plek aan op landkaart

Veelgestelde vragen

Wat zijn de beste strandvakanties in Nederland?

Op de stranden van Noordwijk, Zeeland, Zandvoort en Scheveningen kun je heerlijk zonnebaden. Kijk ook vooral naar de locatie die jou het meest aanspreekt. Elke kustplaats heeft zo z’n eigen voordelen.

Welke Europese steden zijn populair onder Nederlandse vakantiegangers?

Onder andere het zonovergoten Barcelona, romantische Parijs, hippe Berlijn en imposante Rome zijn geliefde Europese steden voor Nederlandse vakantiegangers.

Waar vind ik mooie natuurparken en wandelroutes in Nederland?

Voorbeelden zijn de Veluwe, Utrechtse Heuvelrug of Biesbosch.

Hoe kan ik mijn vakantie plannen volgens mijn persoonlijke interesses?

Bedenk waar jij gelukkig van wordt op vakantie. Lig je het liefst de hele dag op een strandbedje of zoek je liever het avontuur op? Aan de hand daarvan kun jij een geschikte vakantiebestemming uitkiezen.

Conclusie

In Nederland zijn er tal van bestemmingen die geschikt zijn voor vakantiegangers, of je nu houdt van natuur, stranden of steden. Van uitgestrekte zandstranden aan de Nederlandse kust tot prachtige natuurgebieden waar je heerlijk kunt wandelen of fietsen. Ook bruisende steden zoals Rotterdam, Utrecht en Amsterdam trekken veel bezoekers. Als je wat verder wilt reizen, heeft Europa veel te beiden. Kies bijvoorbeeld voor de romantische straten van Parijs óf juist de adembenemende natuur van de Zwitserse Alpen. Voor degenen die op zoek zijn naar exotische bestemmingen, zijn er fascinerende locaties buiten Europa. Wat dacht je bijvoorbeeld van de ruige landschappen in Patagonië, de paradijselijke Malediven of het Amazoneregenwoud in Brazilië? Door je vakantie goed te plannen en rekening te houden met je budget en persoonlijke interesses, creëer jij ongetwijfeld een onvergetelijke reiservaring.

Zin gekregen om je koffers te pakken? Bij VakantieVeilingen vind je de leukste vakanties voor een nóg leukere prijs. Je biedt mee op campings, resorts, hotels én vakantieparken. Plaats jij het hoogste bod? Dan kun je de confettikanonnen laten knallen, want dan ben jij de winnaar!

      Alle vakanties met korting

      Movie Park Germany tickets voor 2 personen

      22

      00:40:46
      Bekijk hier alle vakanties