Een dagje naar Kasteel de Haar

Lijkt het jou leuk om de provincie Utrecht eens goed te verkennen? Dan mag je een bezoek aan Kasteel de Haar zeker niet overslaan. Wandel door de vele kamers, de centrale hal, ridderzaal of het enorme park rondom het kasteel. Laat je verrassen door de luxe en familiegeschiedenis die dit kasteel rijk is. Geen wonder dat dit kasteel bekend staat als het grootste en deftigste kasteel van Nederland!
Kasteel de Haar Utrecht

Het interieur van Kasteel de Haar

Kasteel de Haar was ooit privébezit van de adellijke familie van Zuylen. In 1890 erft baron Etienne van Zuylen van Nijevelt van de Haar het zwaar vervallen kasteel. Hij en zijn vrouw, barones Hélène de Rotschild, besluiten het familiekasteel te herbouwen. De baron en barones wilden met het interieur indruk maken op vrienden en relaties. Aan het einde van de 19e eeuw had het kasteel warm en stromend water, centrale verwarming, elektriciteit, een Turks bad en een personenlift. Voor die tijd was dat zeer modern en luxe! De internationale jetset met bekende namen zoals Coco Chanel en Roger Moore waren graag geziene gasten in het kasteel. Met zo’n verfijnde en luxueuze uitstraling is dat ook goed te begrijpen.

Bezoek het museumcafé: Koetshuis de Haar

Voor de entree van het kasteelpark vind je Koetshuis de Haar, het museumcafé. Dagelijks kun je hier terecht voor een kop koffie, lunch, borrel of heerlijke high tea. Begin je dag met een bezoek aan het kasteel, ga daarna wandelen door de tuinen en sluit af met iets lekkers bij Koetshuis de Haar. De sfeer voelt stijlvol, gastvrij en verzorgd aan. Portretten van Brigitte Bardot en Maria Callas sieren de muren. Bij goed weer kun je ook op het terras van het Tuynhuis, de voormalige volière van de baron, plaatsnemen. Een lekkerdere manier om het kasteelleven te ervaren is er niet!

Kasteel de Haar park

Kerst op Kasteel de Haar

Elk jaar tovert Kasteel de Haar om tot een sprookjesachtig kerstkasteel. Magische verlichting en prachtig versierde kerstbomen zorgen voor een sfeervolle vertoning. Het topstuk vind je in de centrale hal: een 8 meter hoge kerstboom! Daarnaast vindt ieder jaar rond de kerstperiode de Country & Christmas Fair plaats. Op het terrein rondom het kasteel is er van alles te doen. Je kunt kraampjes bezoeken, warme chocolademelk drinken en genieten van muziek en leuke acts. Een gezellig kerstuitje voor het hele gezin!

Adres, openingstijden & tickets voor Kasteel de Haar

Je vindt Kasteel de Haar vlakbij Utrecht. Het exacte adres is Kasteellaan 1, 3455 RR in Haarzuilens. Het kasteel is dagelijks geopend van 10.00 – 17.00 uur. Tickets voor volwassenen kosten € 18,- per persoon. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar kost een kasteelbezoek 12,50 per persoon. Kinderen onder 4 jaar mogen gratis naar binnen.

Wanneer je met de auto komt, kun je voor € 6,- parkeren op parkeerterrein van Kasteel de Haar. Kom je met het openbaar vervoer? Dan kun je vanaf NS-station Vleuten het beste bus 127 richting Breukelen (halte Brink in Haarzuilens) nemen. Vanaf daar is het ongeveer 15 minuten lopen naar het kasteel.

Kasteel de Haar beeld tuin

Kasteel de Haar met korting bij VakantieVeilingen

Veilen we op dit moment geen tickets voor Kasteel de Haar? Gelukkig zijn er nog genoeg andere ideeën voor een leuk dagje uit. Schrijf je ook in op onze nieuwsbrief om op te hoogte te blijven. Wie weet scoor jij straks wel tickets met korting voor Kasteel de Haar en ga je er extra voordelig naartoe!

        Leuke dagjes uit

        Fotoshoot met vrienden of familie bij 25+ locaties

        00:02:06