Set van 2 Chinese Bonsaiboompjes (20 - 30 cm)

Geef je woonkamer een Aziatische sfeer met deze klassieke bonsaiboompjes. In Japan wordt de bonsai zelfs als kunstvorm beschouwd. De plant heeft de juiste zorg nodig, en is geschikt voor binnen. Waar zet jij deze 2 exemplaren neer?

  • Set van 2 Chinese Bonsaiboompjes
    - Bonsai Carmona
    - Bonsai Sageretia
  • Hoogte bij levering: 20 - 30 cm (gemeten incl. kwekerspot)
  • Potmaat: 13,5 cm
  • Binnenplanten

  • Oorsprong: China
  • Staan graag op een lichte en warme plek (maar niet in direct zonlicht)
  • Groeien langzaam
  • Houden van een licht vochtige grond
  • Niet giftig

Meer over de bonsaiboompjes

Bonsai betekent letterlijk 'geplant in een pot'. Een bonsai is namelijk een kleine boom in een pot, waarbij het het doel is om deze zo natuurlijk mogelijk over te laten komen. Bonsaibomen hebben een lange historie. Oorspronkelijk komen de boompjes uit China, waar ze via Japan bekend zijn geworden in de Westerse wereld. In Japan werd de bonsai op een gegeven moment zelfs als opzichzelfstaande kunstvorm beschouwd, waarin wedstrijden werden gehouden en er veel rivaliteit omheen ontstond. Ook nu nog is de bonsai erg belangrijk. Het kost jaren tijd om een boom te groeien en te vormen. Er bestaan verschillende soorten bonsaibomen. Deze mix bestaat uit een combinatie van de volgende 2 soorten:

Carmona S-Shape
De Bonsai Carmona (Carmona microphylla) is een prachtig gevormde miniatuurboom. In de natuur is de groenblijvende Carmona een van de meest imposante tropische boomsoorten. Maar ook als kamerplant is dit een makkelijke Bonsai om in huis te halen. De boom heeft van nature zeer kleine blaadjes en een compacte groeiwijze, zodat hij gemakkelijk gevormd kan worden door snoeien. In de lente of vroege zomer vormen bij de Bonsai Carmona kleine stervormige bloemetjes tussen de glanzende donkergroene bladeren.
Het is een groenblijvende of half wintergroene struik met fijn ovaal, glanzend groen blad dat bij kneuzingen onaangenaam ruikt. De rechtopstaande stengels vertakken zich in alle richtingen en vormen een brede bossige koepel. Het wordt gekweekt vanwege zijn nette groei, goede bedekking van takken en lange bloeitijd. Het wordt ook gewaardeerd om zijn ruwe, grijze stam die met de jaren lichter van kleur wordt.

Sageretia ball
De Sageretia wordt ook Chinese zoete pruim of vogelpruim genoemd. De bladeren zijn klein, lichtgroen, ovaal en blinkend. In de late zomer kunnen er mooie geelwitte bloemen verschijnen, gevolgd door klein blauw fruit. De Sageretia is een populaire indoor bonsai en komt uit Zuid-Aziatische landen. Verder is de Sageretia zeer geschikt voor beginners van de Bonsai bomen. Let wel op, want zijn gevoeligheid voor onvoldoende watergifte zorgt dikwijls voor problemen.

VerzorgingBonsaibomen zijn binnen-bomen en kunnen alleen buiten geplant worden in een warm klimaat (rond de 20 graden Celsius). De Bonsai bomen geven de voorkeur aan een lichtere en warme plek, maar probeer direct zonlicht te vermijden. De Bonsai bomen houden ook van een licht vochtige grond en hebben, vooral tijdens warmere dagen, veel water nodig. Zodra de grond droog is, kan er weer water worden gegeven. Zorg er echter voor dat de boom niet in overtollig water staat. Bonsaibomen groeien langzaam, ze worden meestal niet groter dan een meter. Als een Bonsai groter is, mag hij eigenlijk geen Bonsai meer heten. Het is aan te raden om de Bonsai na ongeveer twee jaar te verpotten of de wortels gedeeltelijk af te snijden. Bonsaibomen creëren een Aziatische sfeer. Veel mensen zijn grote fans van de Bonsai, er bestaan zelfs verschillende Bonsai gemeenschappen en cursussen om te leren hoe je een Bonsai kunt kweken en vormen. Dus, als je een enorme fan bent van de Bonsai, dan is dit iets dat je kunt overwegen!

€ 5,50
€ 5,95

  • Let op: de planten worden geleverd met een hoogte van 20 - 30 cm (gemeten incl. kwekerspot)
  • Let op: In het begin kan het gebeuren dat de Bonsai blad verliest, dit is niet schadelijk. De plant heeft even de tijd nodig te 'wennen' aan zijn nieuwe plek, verplaats hem daarom ook niet te vaak. Hij zal vanzelf weer nieuw blad aanmaken. Zorg in het begin altijd voor voldoende licht en water.
  • De plant worden geleverd in een plastic kwekerspot, dus geen sierpot
  • De planten worden niet bezorgd in deze postcodegebieden: