Op stedentrip in Nederland

Wil er dit jaar even lekker op uit in Nederland? Goed idee! Mensen denken vaak ten onrechte dat het leuker is om naar het buitenland te gaan, maar niets is minder waar. Ook in ons eigen kikkerlandje kun je het vakantiegevoel ervaren. Ideaal, want zo hoef je niet ver te reizen en ben je dus ook geen geld kwijt aan een vlucht. Of je nu lekker een weekendje weg wilt in Nederland, of een (mid)week, wij zetten de beste tips voor je op een rijtje. Bovendien veilen we diverse overnachtingen en dagjes weg door heel Nederland, dus zo kun jij ook nog eens met korting jouw ideale stedentrip samenstellen!

Bekijk alle stedentrips in Nederland

De leukste steden in het zuiden van Nederland

Wil jij tijdens je stedentrip echt het gevoel hebben dat je in het buitenland bent? Dan is Maastricht de allerbeste optie. Niet alleen heb je een relatief lange auto- of treinrit die je een nostalgisch vakantiegevoel geeft, maar ook het glooiende landschap en het internationale karakter van de stad geven je een echt buitenlandgevoel. Je hoort bovendien meerdere talen, omdat het een internationale studentenstad is. Huur een fiets en maak een tochtje naar de Sint-Pietersberg en geniet van een prachtig uitzicht over de hele stad, of dwaal juist door de historische straatjes in het centrum. Wist je dat Maastricht 1 van de beste shopsteden is? Bovendien staat ze bekend om haar gezellige terrasjes op bijvoorbeeld het Vrijthof en het Onze Lieve Vrouweplein. Daarnaast vind je er ook veel leuke musea!
Stedentrip Maastricht in Nederland

Ideaal om met jouw stedentrip naar Maastricht (of een andere stad in het Zuiden) te combineren is Den Bosch! Deze stad is echt een pareltje. Niet alleen is het goed bereikbaar met de auto en het ov, het heeft ook nog eens een heel knus stadscentrum. Ook hier kun je uitstekend shoppen en terrasjes pakken. Maar dat niet alleen: Den Bosch staat bekend om de kanalen in de stad! Onze tip: maak een rondvaart op 1 van de vele rondvaartboten. Dat klinkt misschien massaal, maar dat is het dus niet. Omdat de grachtjes zo klein zijn en vaak onder de huizen en gebouwen door gaan (!) kun je er alleen in kleine bootjes doorheen varen. Je ziet de stad zo echt op een andere manier en leert ook nog eens veel dankzij de ervaren gidsen. Dat is pas een leuk dagje uit op het water.

De leukste steden in het midden van Nederland

Voor een stedentrip in Nederland is de keuze écht reuze! Midden Nederland heeft ook veel te bieden, en het voordeel is dat alles ook goed bereikbaar is. Ga bijvoorbeeld voor een paar dagen Nijmegen, de oudste stad van Nederland! In deze stad vind je een bijzondere combinatie van oud en nieuw: oude gebouwen met veel historie en sfeer, maar ook veel hippe tentjes en moderne architectuur. Ook Nijmegen is een studentenstad, wat het centrum een bruisend én internationaal karakter geeft. Plof neer op 1 van de terrassen op de Grote Markt na een stadswandeling door het historische centrum, en waan je zo in het buitenland. Andere steden met leuke centrums én goede shopmogelijkheden zijn Amersfoort en Apeldoorn. In Amersfoort vind je ook de meest prachtige grachtjes en bovendien is de stad voorzien van de mooiste straten, hofjes en doorkijkjes. Apeldoorn daarentegen heeft een groot en modern winkelcentrum, én je kunt je stedentripje uitbreiden met een dagje Apelheul. Als laatste is Amsterdam natuurlijk ook een leuke optie voor een stedentrip. Deze keuze ligt wat meer voor de hand, maar is zeker ook de moeite waard. Of je nu lekker wilt feesten of juist cultuur wil opsnuiven, in Amsterdam heb je ruime keuze aan leuke dagjes uit.

De leukste steden in het noorden van Nederland

De nieuwe hotspot in Nederland is de stad Groningen. Deze stad is echt upcoming, met zowel historie als hippe plekken. Bovendien is dit wederom een bruisende studentenstad. Dat zorgt niet alleen voor een divers nachtleven, maar ook voor leuke barretjes en terrasjes. Maar iets wat je ook echt niet mag missen in Groningen zijn de museums. Vooral het Groninger Museum is een echte aanrader. Dit is een museum met internationale allure en bekende werken, maar ook met veel interactieve kunst, waardoor het een leuk dagje uit is voor kinderen. Daarnaast kun je ook een bezoek brengen aan het Het Nederlands Stripmuseum of het Noordelijk Scheepvaartmuseum.Stedentrip Groningen in Nederland

Naast Groningen zijn er in Noord-Nederland nog zoveel andere leuke steden te vinden, dat het er bijna te veel zijn om op te noemen. Onze tip: beperk jezelf niet tot 1 stad! Friesland staat natuurlijk niet voor niets bekend om de 11-stedentocht, en al deze pittoreske stadjes zijn zeer te moeite waard om te bezoeken. Combineer dus rustig Sneek, Franeker en Heerenveen tijdens je weekendje weg. Maar ook Dokkum en Leeuwarden zijn de moeite waard.

Jouw ideale stedentrip in Nederland bij VakantieVeilingen

Heb jij een keuze kunnen maken tussen jouw favoriete stedentrip-opties in Nederland? Super! Neem dan vooral een kijkje bij onze hotelovernachtingen en dagjes weg, want zo scoor jij jouw stedentrip met extra veel korting. Zit wat je zoekt er niet tussen? Schrijf je dan nu in op onze nieuwsbrief en je bent als eerste op de hoogte van ons nieuwe aanbod.

        De leukste stedentrips in Nederland

        Overnachting Van der Valk Hotel in België (2 p.)

        42

        05:05:53