Wij gebruiken op de sites en apps van VakantieVeilingen, ActievandeDag en SlajeSlag cookies en soortgelijke technieken. Wij gebruiken altijd functionele en analytische cookies om onze websites en apps goed te laten werken en om de effectiviteit ervan te meten en te verbeteren. Deze cookies hebben geen tot nauwelijks impact op jouw privacy. Als je op “akkoord” klikt, plaatsen wij en derde partijen, waaronder social media, daarnaast ook tracking cookies. Hiermee kunnen wij en derde partijen een interesseprofiel van je opbouwen zodat we je content en advertenties kunnen tonen die bij je past. Lees de details over alle cookies in onze Cookieverklaring en over de omgang met jouw gegevens in onze Privacyverklaring.

Wij gebruiken op de sites en apps van VakantieVeilingen, ActievandeDag en SlajeSlag cookies en soortgelijke technieken. Wij gebruiken altijd functionele en analytische cookies om onze websites en apps goed te laten werken en om de effectiviteit ervan te meten en te verbeteren.
Wat houdt dit in?

Instellingen
Home

De leukste stedentrips

Of je nou toerist in eigen land speelt of een mooie stad buiten Nederland bezoekt: een stedentrip is altijd een goed idee. Nog geen idee waar de reis heen gaat? Om je een beetje op weg te helpen hebben wij hieronder een aantal leuke stedentrips voor je op een rijtje gezet. Bon voyage!
Bekijk alle stedentrips

Stedentrip in Nederland

Toe aan een weekendje weg zonder je spaarvarken leeg te maken? Een stedentrip in Nederland is net zo leuk als een paar dagen in het buitenland. Als je van moderne steden houdt, dan is het hippe Rotterdam echt jouw ding. Pak in deze stad de watertaxi voor een rondje door de havens of bezoek de vele hotspots aan de noordkant van de Maas. Voor historie en cultuur zit je goed in het bijzondere Maastricht. Deze stad voelt als een stukje buitenland met haar bourgondische karakter en chique uitstraling. Plof neer op een terrasje na een mooie stadswandeling langs het Onze Lieve Vrouweplein en de St. Servaasbrug. Volendam, Marken, Gouda en Alkmaar zijn aanraders als je van Nederlandse ambachten en Oer-Hollandse gezelligheid houdt. Zo breng je een bezoek aan de Cheese Experience in Gouda of slenter je langs de gezellige groene huisjes van Marken. Deze steden zijn ook leuk als je met de kinderen een weekendje weg gaat!
Mooie stad in Nederland: AmsterdamHet beste van 2 werelden vind je in het veelzijdige Amsterdam. Onze tip? Besteed 1 dag aan de historische binnenstad en haar prachtige grachten. De andere dag pak je het pontje naar Amsterdam-Noord en bezoek je de IJ-hallen, A’DAM Lookout of het stadsstrand. Ga je voor een weekendje lekker shoppen? Onze favoriete winkelstad is Haarlem. Deze gezellige stad is maar liefst 3 keer uitgeroepen tot leukste winkelstad van Nederland. In de historische binnenstad doe je de ene ontdekking na de ander. Hier vind je kleine vintage winkels van zelfstandige ondernemers. In de Grote Houtstraat vind je de grote modeketens. Ook heeft Haarlem de 7 Gouden Straatjes waar je allemaal handgemaakte producten vindt. Ook Utrecht, Nijmegen en Leiden zijn heerlijke steden om eindeloos lang te shoppen.

Andere leuke steden in Nederland:

  • Scheveningen: perfecte combinatie van stad en strand
  • Dordrecht: nabij de Biesbosch en de Kinderdijk
  • Den Bosch: voor de lekkerste Bosschebollen!
  • Arnhem: Veluwe om de hoek dus lekker veel groen in de buurt
  • Zwolle: Hanzestad met een rijke historie
  • Giethoorn: het Venetië van het Noorden
  • Breda: op-en-top Brabantse gezelligheid
  • Groningen: leuke studentenstad vol contrasten
  • Leeuwarden: uitgeroepen tot Europees Culturele Hoofdstad in 2018
Leuke stedentrip in Nederland: ScheveningenTip: op VakantieVeilingen hebben we regelmatig leuke Nederlandse stedentrips. Van Den Haag en Amsterdam tot Delft en Maastricht: bij ons bepaal je zelf de prijs voor je hotelovernachting. Zo is je stedentrip dus extra voordelig!

Stedentrip Europa of daarbuiten

Zin om je koffer te pakken en er even helemaal tussenuit te gaan? Een stedentrip is dé oplossing! Steden die je echt gezien moet hebben zijn Parijs en Londen. Deze bestemmingen liggen misschien voor de hand, maar zijn echt de moeite waard. Heerlijk voor een weekendje winkelen, maar ook om cultuur op te snuiven. En het mooie van deze steden: je bent er zo! Pak de auto of het vliegtuig en je bent er al binnen een paar uur. Ga je liever op een georganiseerde reis? Er worden ook verschillende dagtochten gepland. Zo hoef je het vervoer zelf niet te regelen en leer je ook alles over je favoriete stad van een ervaren gids. Na afloop van je stedentrip weet je alles over het Louvre en de Big Ben.
Parijs: 1 van de mooiste Europese stedenOok een stedentrip in Zuid-Europa is altijd een goed idee. Wat dacht je bijvoorbeeld van kleurrijk Lissabon, betoverend Barcelona of het veelzijdige Valencia? Deze bruisende steden zijn een geweldige uitvalbasis als je houdt van culinaire hoogstandjes (proef de paella maar eens in Valencia, dan snap je wat we bedoelen!) en een spetterend uitgaansleven. Mooie meepakker: deze Europese steden liggen allemaal dicht bij of direct aan het strand. Pak je bikini of zwembroek dus maar in! Verlies jij je hart aan authentieke steden die rijk zijn aan historie en cultuur? Athene, Rome en Praag nemen je mee naar het verleden. Struin langs het Parthenon in Athene of breng bijvoorbeeld een bezoek aan de? royale Praagse burcht. Perfect voor geschiedenisfanaten!

Heb je de Europese steden allemaal al een keer gezien en ga je liever wat verder weg? Denk dan eens na over een stedentrip buiten Europa. Je bent meestal iets langer onderweg, maar je kunt deze steden prima combineren met een langere vakantie. Zo is New York een leuke tussenstop voor je rondreis door Amerika. De stad is altijd in beweging en staat nooit stil. Er zijn altijd musea te bezoeken, nieuwe restaurants om uit te proberen of mooie plekken die de moeite waard zijn. Ook het indrukwekkende Istanbul is een echte aanrader. Je ziet hier goed de mix van oost (Azië) en west (Europa). De stad is groot genoeg om er een week te blijven hangen. Breng zeker een bezoek aan de prachtige moskeeën, het paleis en de bazaar. Deze trekpleisters wil je niet overgeslagen hebben!
New York: leuk voor een stedentripAndere mooie stedentrips:

  • Boedapest: parel aan de Donau
  • Wenen: fantastisch rond de feestdagen met haar kerstmarkten
  • Singapore: schone stad met voor ieder wat wils
  • Nice: het beste van Frankrijk en Italië in 1 stad
  • Krakau: stedentrip vol cultuur en geschiedenis
  • Tallinn: extra romantisch met haar Middeleeuwse straatjes
  • Tokio: hypermoderne stedentrip met Japanse tradities
  • Berlijn: interessante bezienswaardigheden die een kijkje bieden op het verleden
  • Edinburgh: magisch dankzij haar cultuurschatten
  • Brugge: dwalen door gezellige smalle kinkerstraatjes
  • Sevilla: unieke bouwstijlen en sprookjesachtige tuinen
  • Kopenhagen: perfect voor een lang weekend
  • Madrid: heerlijke tapas en fijne winkelstraten
  • Rio de Janeiro: wordt de mooiste stad op aarde genoemd

Goedkope stedentrips bij VakantieVeilingen

Een stedentrip hoeft niet duur te zijn, zeker niet op VakantieVeilingen. Bij ons bepaal je namelijk zelf de prijs van je minivakantie! Bekijk onze website voor de leukste hotelovernachtingen en stedentrips binnen en buiten Nederland. Staat jouw favoriete stad er nog niet tussen? Schrijf je hieronder in op onze nieuwsbrief en wees als eerste op de hoogte van onze nieuwste stedentrips.

De leukste stedentrips
Bekijk alle stedentrips