Een dagje naar Archeon

Ben je van plan om met je gezin een dagje erop uit te gaan? Dan mag je een bezoek aan Archeon zeker niet overslaan. In openluchtmuseum Archeon ga je voor een dag terug in de tijd. Je begint bij de prehistorie (rond 8800 voor Christus) en maakt daarna kennis met de Romeinse tijd, de Vikingen en de middeleeuwen. In het museumpark staan 45 boerderijen, huizen en hutten die ooit in Nederland hebben gestaan. Lijkt het jou leuk om voor een dagje in de geschiedenis te duiken en te ervaren hoe de mensen vroeger leefden? Lees hieronder dan snel verder. Op VakantieVeilingen veilen we regelmatig tickets voor diverse musea. Met een beetje geluk ga je dus binnenkort met korting naar Archeon!

Bekijk alle musea

Ervaar de prehistorie, Romeinse tijd en middeleeuwen

Wanneer je op reis gaat door Archeon, zul je bij ieder tijdperk weer andere activiteiten ontdekken. In de prehistorie ga je naar het kamp van de jagers en verzamelaars. Hier vaar je in een echte boomstamkano, leer je hoe je vuur maakt met een vuursteen én knutsel je een armbandje. Heb je altijd willen weten hoe het er in de Romeinse tijd aan toeging? Bezoek dan het Romeinse grensdorp Trajectum ad Rhenum. Geniet van een armmassage in het badhuis of woon een gladiatorengevecht bij in de arena. Tot slot ga je terug naar de 14e eeuw, naar het middeleeuwse stadje Gravendam. Ga langs bij de smid, maak een kaarsje bij de imker of leer boogschieten op het Schuttersveld. Trek gekregen? In Archeon zijn diverse restaurants te vinden zoals een middeleeuws pannenkoekenhuis en de Romeinse Herberg. Lekker spelen en ravotten kan in de speeltuin of het doolhof. Hier beleef je een gezellige én leerzame dag... Het perfecte recept voor een dagje uit als je het ons vraagt.
Een dagje naar Archeon middeleeuwen

Overnachten in Archeon

Wil je je pas écht goed onderdompelen in de geschiedenis? Kom dan overnachten in Archeon. Je kunt kiezen uit verschillende overnachtingsmogelijkheden. Zo is het mogelijk om 1 nacht te verblijven in een middeleeuws vakantiehuisje. Je krijgt zelfs middeleeuwse kleding om aan te doen en gaat op pad met een lokale bewoner! Voor een langer verblijf van 4 of 5 dagen kun je ook verblijven in een ruime lodgetent. Zo heb je lekker veel tijd om de geschiedenis van de jagers, Romeinen en middeleeuwers te ontdekken.
Een dagje naar Archeon Romeinse tijd

Adres, openingstijden en tickets voor Archeon

Het adres van Museumpark Archeon is Archeolaan 1 (2408 AB) in Alphen aan den Rijn, in de provincie Zuid-Holland. Archeon is dagelijks geopend van 10.00 – 17.00 uur. Een ticket voor kinderen van 4 t/m 9 jaar kost € 21,50 per persoon en voor volwassen € 24,50 per persoon.  Je kunt je auto voor € 8,95 parkeren op de bijbehorende parkeerplaats. Op de website vind je meer informatie over de openingstijden en ticketprijzen.

Archeon met korting bij VakantieVeilingen

Lijkt het jou tof om voor een dagje terug in de tijd te gaan? Dan wil je Archeon natuurlijk het liefst met korting bezoeken. Op dit moment veilen we helaas geen tickets voor Archeon. Schrijf je daarom hieronder in op onze nieuwsbrief. Zo ben jij als 1e op de hoogte wanneer we tickets met korting veilen.

      Populaire musea

      Ripley's Believe It or Not! in Amsterdam (2 p.)

      10:26:08
      Bekijk alle musea